صفحه پشتیبانی رسمی بازی Starfield راه افتاد

در وبسایت بتسدا صفحه رسمی پشتیبانی بازی Starfield فعال شده است که در آن دوباره تاکید گشته بازی در نیمه اول ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.

اگر همه موارد طبق برنامه اولیه مایکروسافت و بتسدا پیش می‌رفت، تاکنون بیش از دو ماه از عرضه بازی Starfield هم گذشته بود. اما تأخیر در صنعت بازی به‌خصوص بازی‌های بسیار بزرگ اتفاقی معمول است و این قضیه دامن استارفیلد را هم گرفت. این بازی ابتدا قرار بود نوامبر ۲۰۲۲ عرضه شود؛ اما تا نیمه اول سال میلادی جاری تأخیر خورد.

از زمان اعلام این اتفاق در چند ماه پیش، اخبار بسیار اندکی درباره این بازی اکشن نقش‌آفرینی فضایی و موردانتظار منتشر شده‌اند؛ اما به‌نظر بازی هنوز به تاریخ انتشار اعلام‌شده خود پایبند است. صفحه پشتیبانی رسمی بازی Starfield در وبسایت بتسدا به‌تازگی فعال شده است و این بخش به تاریخ انتشار بازی اشاره‌ای داشته است.

با اینکه این قضیه به‌خودی‌خود نشانه‌ای مبنی‌بر تاریخ انتشار نزدیک بازی نیست، اما این صفحه در بخش سوالات پرتکرار (FAQ) به زمان عرضه بازی هم پرداخته است. در این بخش نوشته شده: «بازی استارفیلد به‌صورت انحصاری برای ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در نیمه اول ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد».

البته که این نوشته لزوما بدین معنا نیست که احتمال تاخیرخوردن دوباره بازی صفر است چون تأخیر قابل پیش‌بینی نیست؛ اما مایه خوشحالی است که مایکروسافت و بتسدا به تاریخ انتشار اعلام‌شده بازی تاکید دارند. می‌توان امیدوار بود به‌زودی اخباری از این اثر منتشر شود و شاید در مراسم ایکس باکس که شایعات برگزاری آن در اوایل سال ۲۰۲۳ به گوش می‌رسد، شاهد حضور این بازی هم باشیم.

در چند ماه آتی شاهد عرضه چند بازی انحصاری و بزرگ دیگر برای ایکس باکس هم خواهیم بود. یکی از آن‌ها بازی Redfall است که گفته می‌شود اوایل ماه مِی (اردیبهشت) عرضه خواهد شد و Forza Motorsport هم قرار است در بهار سال ۲۰۲۳ منتشر شود.

منبع : زومجی

 

همچنین بررسی کنید ...

GTA 6 و زمزمه‌های آغاز طوفان تبلیغاتی از اواخر امسال

هفت ماه از انتشار تریلر رونمایی GTA 6 می‌گذرد و راک‌استار همچنان سکوت اختیار کرده …