نمرات و نقدهای بازی Horizon Call of the Mountain منتشر شد

عنوان واقعیت مجازی Horizon Call of the Mountain قرار است اولین معیار سنجش کیفیت PlayStation VR 2 باشد و با توجه به نقدهای منتشرشده از این اثر، به نظر می‌رسد که بازی مذکور حداقل از این نظر مأموریت خود را به اتمام رسانده است.

ماجراجویی جدیدی از دنیای Horizon در قالب واقعیت مجازی در انتظار طرفداران این سری و VR است. این اثر منحصربه‌فرد در جهت پیشرفت فناوری سخت‌افزاری، ابتکار عمل و گیم‌پلی، طراحی شده است. جلوه‌های بصری جذاب و دسته‌های جدید PS VR2 Sense معنای تازه‌ای به غوطه‌وری کامل در جهان Horizon بخشیده‌اند.

داستان بازی از دید شخصیتی کاملاً جدید روایت می‌شود، در حالی که ایلوی، دیگر چهره‌های آشنا و شخصیت‌های جدیدی را نیز در این سفر ملاقات خواهید کرد. در ادامه نگاهی به خلاصه‌ای از نقدها و نمرات Horizon Call of the Mountain خواهیم داشت.

GamingTrend 10/10

سونی به یک بازی برای افزایش فروش سخت‌افزار PlayStation VR2 نیاز داشت و Horizon Call of the Mountain همان چیزی است که به دنبالش بود. وسعت، سرگرم‌کنندگی، هپتیک‌ها، و مبارزات لذت‌بخشی که با بازی‌های اصلی این سری برابری می‌کند، علت واجب‌بودن تجربۀ آن برای علاقه‌مندان به این دستگاه است.

GamesRadar+ 9/10

بازی Horizon Call of the Mountain یک اثر جادویی است که دنیای Horizon را در حالت اول شخص درون PS VR 2 زنده می‌کند. Horizon Call of the Mountain عنوانی فریبنده و جذاب است و در تمام طول بازی عنصری که باعث ویژه بودن Horizon Zero Dawn و Horizon Forbidden West تا این حد شده است را حفظ می‌کند.

PlayStation Universe 9/10

علی‌رغم ماهیت خطی آن، Horizon Call of the Mountain مانند ستارۀ درخشانی است که توانایی‌های PS VR2 را به تصویر می‌کشد. از تصاویر چشم‌نواز 4K HDR – که جزئیات و شفافیت را می‌توان در همۀ بخش‌های آن حس کرد – گرفته تا به‌کارگیری ماهرانۀ بازخوردهای هپتیک و تریگرهای تطبیق‌پذیر کنترل‌های PS VR 2 Sense – که از غوطه‌وری کامل بازیکنان در کوه‌نوردی، اکتشاف و مبارزات جهان بازی اطمینان حاصل می‌کند – همگی Horizon Call of the Mountain را به یک اثر به‌شدت لذت‌بخش اکشن ماجراجویی تبدیل کرده‌اند که هم طرفداران این سری و هم طرفداران واقعی مجازی به‌راحتی از آن لذت خواهند برد.

Screen Rant 9/10

گرافیک بصری به‌شدت زیبای Call of the Mountain و سیستم‌های گیم‌پلی اصلی خوش‌ساخت آن، یک تجربۀ واقعیت مجازی بسیار جذاب را به وجود آورده‌اند که تهیۀ آن را برای همۀ خریداران PS VR 2 ضروری می‌کند.

TrueGaming 8.5/10

اگر می‌خواهید بدانید چه حسی دارد جای ایلوی در بازی‌های قبلی Horizon باشید، بازی Horizon VR Call of the Mountain این را در یک دنیای مجازی، که ویژگی‌های غوطه‌ورکنندۀ Playstation VR2 و یک ماجراجویی بسیار مهیج را در یک بستۀ بی‌نظیر شامل می‌شود، به واقعیت تبدیل می‌کند.

Dexerto 8/10

درست است که بازی Horizon Call of the Mountain قله‌های معروفیت را جابجا نمی‌کند، اما یک نمایش فنی قوی از توانایی‌های سخت‌افزار PlayStation VR 2 است. در دوره‌ای که عناوین AAA واقعیت مجازی به‌ندرت ساخته می‌شوند، این اثر انحصاری از واقعیت مجازی را حتما باید تجربه کنید.

God is a Geek 8/10

بازی Horizon Call of the Mountain یک عنوان در زمان عرضۀ عالی است که در تمام بخش‌های آن فناوری تحسین‌برانگیز این سخت‌افزار جدید دیده می‌شود.

IGN France 8/10

عنوان Call of The Mountain فاصلۀ زیادی تا تبدیل شدن به یک حریف بزرگ در واقعیت مجازی دارد، اما سفری عالی به جهان Horizon است. حتی اگر این بازی عمر کمی داشته باشد، حس بسیار خوبی دارد و منتظر ادامۀ ماجرا هستیم.

VGC 8/10

Horizon Call of the Mountain با گرافیک بصری حیرت‌آور، گیم‌پلی درگیرکننده و لحظات خیره‌کننده‌ای که دارد، انتظارات را از فرنچایزهای بزرگ پلی استیشن که می‌خواهند پا به دنیای واقعیت مجازی بگذارند بالا می‌برد.

IGN 7/10

ارتفاعات هیجان‌انگیز Horizon Call of the Mountain آن را تنها اندکی بالاتر از سازوکارهای اغلب یکنواخت کوه‌نوردی آن قرار می‌دهد تا اولین بلاک‌باستر سرگرم‌کنندۀ لیست عناوین PS VR 2 را خلق کند.

GameSpot 7/10

هیچ چیز انقلابی‌ای در Call of the Mountain وجود ندارد که باعث پیشرفت بخش VR شود و هیچ کار غیرمنتظره‌ای انجام نمی‌دهد، پس دقیقاً همان چیزی است که به نظر می‌رسد؛ یک بازی خوش‌ساخت Horizon در واقعیت مجازی که در کنار کوه‌نوردی و تیراندازی خوبش، از مناظر زیبایی برخوردار است. در بحث نمایش توانایی‌های PS VR 2، این اثر به‌خوبی مأموریت خود را به اتمام می‌رساند.

VG247 6/10

این عنوان قطعاً تماشایی‌ترین بازی واقعیت مجازی‌ای است که تجربه کرده‌ام. اثر مذکور لحظات گیم‌پلی جذاب زیادی دارد که ویژگی‌های کنترلرها را نمایش می‌دهد و یک بازی تمام‌عیار است، اما در مواقع زیادی می‌تواند کسل‌کننده و در مواقع دیگر خسته‌کننده باشد.


میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک


میانگین نمرات بازی در وبسایت اپن‌کریتیک

بازی Horizon Call of the Mountain در حال حاضر برای PlayStation VR 2 در دسترس قرار دارد.

منبع : گیم فا

 

خروج از نسخه موبایل