تاریخ رونمایی از PS6 توسط سونی تایید شد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اسنادی از سونی به بیرون درز کرده که این شرکت ژاپنی از هم‌اکنون در حال توسعه کنسول بازی PS6 بوده و تاریخ عرضه آن را نیز مشخص کرده است. با استناد به این اسناد می‌توان گفت که نسل بعدی کنسول گیمینگ سونی در سال 2027 به دست گیمرها خواهد رسید.

به‌نظر می‌رسد سونی در حال برنامه‌ریزی برای عرضه نسل بعدی کنسول خود، پلی استیشن 6 است. بر اساس یک سند افشا شده از این شرکت ژاپنی، عرضه PS6 در سال 2027 اتفاق خواهد افتاد.

زمان عرضه کنسول PS6

این سند در جریان تحقیقات نهادهای نظارتی بریتانیا در مورد خرید ۶۸ میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت به بیرون درز کرده است.سونی پیش‌تر مخالفت خود را با انجام این معامله اعلام کرده بود. در این سند ۲۲ صفحه‌ای آمده که سونی اعتقاد دارد معامله مذکور به رقابت، بازیگران صنعت و کاربران آسیب می‌رساند.

به گفته مایکروسافت، این ادغام رقابت را بر بازاری که سونی مدت‌هاست بر آن تسلط داشته، افزایش می‌دهد. مایکروسافت اظهار داشته که عناوین انحصاری PS5 به بازی‌های انحصاری Xbox برتری دارند.

در ادامه این سند، سونی اظهار داشته که با خرید مایکروسافت، دسترسی این شرکت به بازی‌های Call of Duty و سایر عناوین اکتیویژن بلیزارد متوقف خواهد شد. علی‌رغم اینکه تاریخ عرضه پلی استیشن 6 به‌طور محرمانه باقی می‌ماند. اما بر اساس گزارش‌های منتشر شده سونی در این باره به‌طور خاص سال 2027 را به‌عنوان تاریخ عرضه کنسول آینده خود در نظر گرفته است. با این تفاسیر، PS6 هفت سال پس از عرضه پلی استیشن ۵ وارد بازار خواهد شد.

سونی هم‌چنین در حال آماده شدن برای معرفی نسخه اسلیم PS5 در اوایل سال آینده است. این کنسول دارای یک درایو دیسک با قابلیت جداسازی است و ابعادی منحصر به‌فردی خواهد داشت.

منبع : شهر سخت افزار

 

همچنین بررسی کنید ...

Redmagic Titan Pro به دنیای لپ‌تاپ‌های گیمینگ پا می‌گذارد

شرکت نوبیا که بیشتر به خاطر گوشی‌های هوشمند گیمینگ سری REDMAGIC شناخته می‌شود، با معرفی …