Nvidia ناخواسته کارت گرافیک RTX 4070 Ti را تأیید کرد

کارت گرافیک RTX 4070 و RTX 4070 Ti از مورد انتظاری‌ترین محصولات Nvidia هستند و گیمرهای سطح متوسط و پایین‌تر، همچنان در انتظار معرفی رسمی و مشاهده برچسب قیمت آن‌ها به سر می‌برند. اگرچه وجود کارت گرافیک RTX 4070 Ti توسط Nvidia به‌صورت رسمی تأیید نشده است، اما این شرکت در به‌روزرسانی سیستم مورد نیاز NVIDIA Omniverse View استفاده از این کارت گرافیک را توصیه کرده و مهر تأیید بر ساخت و عرضه آن زده است.

NVIDIA Omniverse View یک نرم‌افزار کاربردی برای نمایش و مشاهده آثار سه‌بعدی رندر شده با استفاده از فناوری ری‌تریسینگ (Ray tracing) است. این اپلیکیشن به هنرمندان و طراحان سه‌بعدی اجازه می‌دهد تا آثار خود را راحت‌تر در اختیار تیم توسعه‌دهنده قرار دهند.

علاوه بر این امکان ارائه توضیحات بر روی مدل‌های سه‌بعدی سطح بالا و همچنین ایجاد تنظیمات خاص برای هماهنگی بیشتر با سایر اعضا تیم تولید آثار سه‌بعدی نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده است.

شرکت انویدیا اخیراً سیستم مورد نیاز برای اجرای این نرم‌افزار را اصلاح کرده است و اکنون کارت گرافیک GeForce RTX 4070 Ti به‌عنوان سیستم پیشنهادی توصیه شده است.

این اولین بار است که Nvidia به صورت رسمی اذعان می‌کند که چنین محصولی وجود دارد، علی‌رغم اینکه هنوز به طور رسمی آن را معرفی و عرضه نکرده است. در حال حاضر امکان مشاهده این کارت گرافیک در لیست‌های مشابه کارت گرافیک RTX A4500 با ۲۰ گیگابایت حافظه و براساس تراشه گرافیکی GA 102 معماری Ampere وجود دارد.

به نظر می‌رسد که کارت گرافیک RTX 4070 Ti انویدیا به‌عنوان اولین کارت گرافیک استفاده کننده از هسته پردازشی AD 104، به همراه ۱۲ گیگابایت حافظه ویدئویی عرضه خواهد شد.

شایعات از عرضه زودهنگام RTX 4070 Ti خبر می‌دهند

بر اساس شایعات جدید، انویدیا قصد دارد در ماه نخست سال ۲۰۲۳ دو کارت گرافیک جدید از مجموعه RTX 40 را معرفی کند. این کارت‌های گرافیک جدید انویدیا شامل RTX 4070 Ti و RTX 4070 معمولی هستند.

بر اساس اطلاعات موجود، حجم و مشخصات حافظه دو کارت گرافیک RTX 4070 Ti و RTX 4070 یکسان بوده و از 12 گیگابایت حافظه 21 گیگاهرتزی GDDR6X با رابط 192 برخوردار هستند که پهنای باند حافظه 504 گیگابایت در ثانیه را تأمین می‌کند.

مصرف بُرد مدل غیر Ti به میزان 35 وات کمتر بوده و 250 وات است. این در حالی است که RTX 3070 نسل قبل با فناوری ساخت 8 نانومتری 220 واتی بود.

نکته جالب آن است که مصرف بُرد مدل غیر Ti به میزان 35 وات کمتر بوده و 250 وات است. این در حالی است که میزان مصرف انرژی RTX 3070 نسل قبل با فناوری ساخت 8 نانومتری 220 وات بود.

منبع : شهر سخت افزار

 

همچنین بررسی کنید ...

کنترلر پروتئوس انقلابی در دنیای بازی برای گیمرهای توان‌یاب!

مایکروسافت با معرفی کنترلر پروتئوس، گامی بزرگ در جهت ارتقای تجربه‌ی بازی برای افراد توان‌یاب …