خداحافظی با Forza Horizon 4 در استیم و استور مایکروسافت!

بازی محبوب Forza Horizon 4 در تاریخ 15 دسامبر 2024 (25 آذر 1403) از فروشگاه‌های استیم و مایکروسافت حذف خواهد شد. این خبر توسط استودیوی Playground Games، توسعه‌دهنده بازی، به دلیل انقضای مجوزها و توافقات با شرکا اعلام شد.

با وجود اینکه امکان خرید بازی برای کاربران جدید از بین می‌رود، دارندگان فعلی همچنان می‌توانند از بخش‌های آنلاین و آفلاین بازی لذت ببرند. آخرین رویداد درون بازی نیز از 25 جولای (4 مرداد) تا 22 آگوست (31 مرداد) برگزار خواهد شد.

علاوه بر این، بسته‌های الحاقی (DLC) بازی از امروز دیگر قابل خریداری نیستند. با این حال، اگر بازی را از طریق Xbox Game Pass تجربه کرده‌اید و قبلاً DLCها را خریداری کرده‌اید، واجد شرایط دریافت کد دانلود کامل بازی هستید تا پس از تاریخ حذف نیز به آن دسترسی داشته باشید. این کد طی روزهای آینده برای دارندگان واجد شرایط Xbox Game Pass Ultimate ارسال خواهد شد.

استودیو Playground Games در تلاش است تا با این شرایط ناخوشایند بهترین برخورد را داشته باشد. به همین منظور، سرورهای بازی پس از حذف از فروشگاه‌ها فعال خواهند ماند و دارندگان فعلی می‌توانند به تجربه‌ی بازی ادامه دهند.

Forza Horizon 4 پس از حذف از فروشگاه‌های دیجیتال، کمی بیش از 6 سال عمر خواهد کرد و فقط نسخه‌های فیزیکی موجود در بازار باقی خواهند ماند. با وجود این موضوع، فورتزا هورایزن 5 جانشین شایسته‌ای برای این بازی محسوب می‌شود و این سری بازی‌ها احتمالاً به عنوان رقیب قدرتمند Forza Motorsport به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

همچنین بررسی کنید ...

پلی استیشن: اتصال PSN به PC برای همیشه اجباری است!

علیرغم انتقادات، سونی همچنان اصرار دارد که برای اجرای بازی‌های پلی استیشن روی PC، باید …