آمریکا اجازه خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را نمی‌دهد

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا از دادگاهی در این کشور خواسته به طور موقت ادغام شرکت اکتیویژن بلیزارد در مایکروسافت را مسدود کند.

به گزارش رویترز، هدف از این اقدام متوقف کردن ادغام قبل از رسیدگی به پرونده دولت علیه این معامله ۶۹ میلیارد دلاری است.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا(FTC) اعلام کرد طبق گفته مایکروسافت و اکتیویژن این معامله احتمالا تا جمعه انجام می شود و در همین راستا از قاضی دادگاه فدرال خواسته اند هرگونه توافق نهایی قبل از ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز ۱۵ ژوئن به وقت آمریکا را متوقف کنند.

به گفته این آژانس فدرال معامله مذکور که بزرگترین قرارداد مایکروسافت و همچنین بزرگترین قرارداد در تاریخچه صنعت بازی های رایانشی است، به مایکروسافت توانایی و انگیزش می دهد تا محتوای اکتیویژن را به شیوه ای که رقابت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، منع کند یا کاهش دهد.

بنابراین بدون اقدامی از سوی قاضی ممکن است مایکروسافت برنامه عملیات ها و کسب وکارهای اکتیویژن را تغییر دهد و به این غول فناوری اجازه می دهد به اطلاعات تجاری حساس دسترسی یابد.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا که مجری قانون آنتی تراست به حساب می آید، پیش از این و در ماه دسامبر از قاضی خواسته بود تا انجام معامله را برمبنای قوانین آنتی تراست مسدود کند. این آژانس مدعی شده بود ادغام اکتیویژن دسترسی انحصاری به بازی های این شرکت را به ایکس باکس فراهم می کند و در نتیجه کنسول های بازی نینتندو و پلی استیشن از رقابت عقب می مانند.

تلاش مایکروسافت برای خرید سازنده بازی رایانه ای «Call of Duty» به قیمت ۶۹ میلیارد دلار در ماه می توسط اتحادیه اروپا تایید شده اما مقامات رقابت انگلیس در آوریل این ادغام را متوقف کردند.

منبع : مهر

همچنین بررسی کنید ...

هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت به دنیای بازی‌ها می‌آید!

مایکروسافت در حرکتی جالب، قصد دارد از هوش مصنوعی قدرتمند Copilot خود در بازی‌های ویدیویی …