ساخت بازی Star Wars Battlefront 3 منتفی شد

به نظر می‌رسد که سران الکترونیک آرتز (Electronic Arts) تصمیم گرفتند تا ساخت Star Wars Battlefront 3 را در نزدیکی مراحل پایانی، برای همیشه لغو کنند.

تاریخچه فرنچایز Star Wars Battlefront در عین غم‌انگیز بودن، همواره منحصر بفرد است؛ در تمام این سال‌ها، بازی‌های بسیار زیادی از سری فیلم‌های جنگ ستارگان منتشر شده‌اند اما این مجموعه به‌خصوص، همیشه خاص بوده است. اگر از منظر فرم اصلیِ Battlefront به سرگذشت آن نگاه کنیم، شاهد مواردی هستیم که هیچگاه مانندشان را ندیده‌ایم؛ شما می‌توانستید یکی از دو جبهه امپراطوری و ائتلاف شورشیان را انتخاب کنید و به تسخیر مکان‌هایی بپردازید که همگی در سه‌گانه اصلی فیلم‌ها حضور داشتند.

همچنین قادر بودید تا شخصیت‌های ویژه دیگری را برای کمک فرابخوانید و نسخه‌ دوم نیز شامل نبردهای نسخه اول می‌شد تا همه چیز در جذاب‌ترین شکل ممکن باشد. البته قرار بود Star Wars Battlefront 3 هم در کار باشد، ولی درنهایت ساختِ آن لغو شد.

اگر سال‌های گذشته را به‌ خاطر داشته باشید، حتما به‌ یاد می‌آورید که زمانی الکترونیک آرتز و استودیو دایس (DICE) تصمیم گرفتند تا این فرنچایز را دوباره به عرصه بازگردانند و با رنگ و لعابِ مدرن‌تر، در دسترس هواداران سرسخت قدیمی و آن‌هایی که جدید بودند، قرار دهند. بازیِ اول علی‌رغم اینکه نمی‌توانست به جذابیت نسخه اصلی باشد اما عنوان موفقی بود و سازندگان را مجاب کرد تا سراغ بازی دوم بروند.

متاسفانه اما Star Wars Battlefront 2 یکی از ناموفق‌ترین عناوین دوران خود شد؛ استفاده نادرست دایس از لوت‌باکس‌های به اصطلاح “Pay to Win” در این بازی به‌قدری جنجال‌برانگیز شد که تقریباً هر هفته، قُضات مختلف از کشورهای گوناگون، سازمان‌ها و نهادها از قاره‌های مختلف، به‌طور کلی استفاده از این ویژگی را در بازی‌های ویدیویی، محکوم کردند. این حواشی موجب شدند تا الکترونیک آرتز، تمام لوت‌باکس‌های Battlefront 2 را از بازی حذف کند اما با این وجود، نتیجه نهایی بازهم نمی‌توانست حس و حال نسل ششم و دوران پلی استیشن ۲ را القا کند.

با تمام این اوصاف اما نسخه سوم نیز به سرنوشت بهتری دچار نشد و مدت کوتاهی قبل از اتمام ساخت، لغو شد. به‌ تازگی مایکل بارکلی (Michael Barclay)،طراح مرحله فعلی استودیو ناتی داگ، با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد: «فکر می‌کنم حالا آنقدری زمان گذشته باشد که بتوانم بگویم Star Wars Battlefront 3 عنوانی فوق‌العاده بود که زمانی که در دو قدمی تکمیل شدن قرار داشت، به‌شکل جنایتکارانه‌ای کنسل شد. بازی‌بازها نمی‌دانند چه چیزی از آن‌ها ربوده شده است.»

اگرچه تعریف و تمجید بارکلی از این بازی، می‌تواند تحت تاثیر فعالیتِ خودش روی آن باشد اما باز هم خبر لغو شدن یک بازی، آن هم زمانی که در مراحل پایانی توسعه قرار دارد، همواره ناراحت‌کننده است. اگر قرار بر سرزنش کردن باشد، به راحتی می‌توان الکترونیک آترز را هدف قرار داد؛ شرکتی که بارها عناوینی عرضه کرده است که در روز انتشار، اصلاً آماده نبودند و با این وجود تصمیم گرفت تا یکی از بازی‌های تقریباً تمام شده‌اش را، به زباله‌دان تاریخ بفرستد.

منبع : گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

Little Nightmares 3: سفری به تاریکی با تاخیر!

در خبری ناامید کننده برای طرفداران، شرکت Bandai Namco و استودیو Supermassive Games اعلام کردند …