سگا بازی Angry Birds را می‌خرد

شرکت سگا (Sega) هم‌ اکنون در حال انجام مذاکرات برای خرید استودیوی Rovio و الحاق سری Angry Birds به دارایی‌های خود است.

طبق گزارش رسانه Wall Street Journal، شرکت سگا تحت عنوان حقوقی Sega Sammy Holdings، با استودیوی سازنده سری بازی‌های Angry Birds در حال مذاکره است و قصد دارد آن را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کند. در متن این گزارش، اشاره شده است که از آن جایی که مذاکرات به بن‌بست نخورده و هیچکدام از طرفین دچار مشکل نیستند، احتمالاً قرارداد تصاحب Rovio توسط سگا تا چند روز آینده قطعی خواهد شد.

لازم به‌ ذکر است که چند ماه پیش و در ژانویه ۲۰۲۳، شرکت اسرائیلی پلی‌تیکا (Playtika) که بیشتر برای ساخت بازی‌های مختلف روی ماشین‌های اسلات و تلفن‌های همراه شناخته می‌شود، با Rovio وارد مذاکره شده و برای تصاحب این استودیو مبلغ ۸۱۰ میلیون دلار پیشنهاد داده بود.

چند هفته بعد از انتشار این خبر، استودیو Rovio اعلام کرد که اعضای هیئت مدیره آن با شرکت‌های مختلفی از جمله پی‌تیکا، وارد مذاکره شده‌اند اما بعد از مدت‌ها، شرکت اسرائیلی در ماه گذشته تائید کرد که تمام گفتگوها بدون رسیدن به توافق خاصی، به اتمام رسیده است. بنابراین، به نظر می‌رسد در حال حاضر هیچگونه رقیبی برای شرکت سگا درخصوص تصاحب Rovio وجود ندارد.

گفتنی است که Rovio استودیوی فنلاندی است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد و با انتشار مجموعه Angry Birds روی تلفن‌های همراه، به موفقیتی کم‌نظیر دست پیدا کرد. محبوبیت این سری به‌قدری روی این استودیو تاثیر گذاشته است که آن‌ها مجبور شدند برای اینکه سایر محصولاتشان هم دیده و بازی شوند، Angry Birds را از فروشگاه‌های اندروید حذف کنند و در iOS نیز نام آن را تغییر دهند.

منبع : گیم فا

 

خروج از نسخه موبایل