نسخه جدید کارت گرافیک GTX 1650 وارد بازار شد

طبق گزارش‌ها انویدیا با اتمام موجودی تراشه Turing TU117 روبرو شده است اما از آنجایی که قصد توقف تولید کارت گرافیک محبوب RTX 1650 را ندارد، به استفاده از تراشه‌های رده بالاتر روی می‌آورد. اطلاعات بیشتر را در ادامه بخوانید.

تغییر تراشه کارت گرافیک GTX 1650 انویدیا

همین ماه قبل بود که کارت گرافیک GTX 1650 انویدیا برای مدتی به صدر لیست محبوب‌ترین کارت‌ها در بین گیمرهای استیم راه پیدا کرد. GTX 1650 به عنوان یک کارت رده معمولی از خانواده GTX، هیچ گاه انتخاب محبوبی برای گیمینگ نبوده است و گیمرها در سایه شرایط بازار، غالباً سراغ مدل‌های دیگر می‌روند.

با وجود عرضه کارت گرافیک RTX 3050 از سوی خود انویدیا و همچنین مدل‌های سری Radeon RX 6400 تا RX 6600، هنوز هم تولید GTX 1650 متوقف نشده است. در حقیقت برندهای چینی عمدتاً متفرقه دست بردار GTX 1650 نیستند و به تولید آن ادامه می‌دهند. از همین رو ممکن است به زودی انویدیا تراشه جدیدی در اختیار آنها قرار بدهد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Board Channels، انویدیا با اتمام موجودی پردازنده گرافیکی TU117 بکار رفته در GTX 1650 مواجه است. هرچند TU117 ضعیف‌ترین تراشه انویدیا با معماری Turing بود، اما این کمپانی می‌تواند از یک نسخه تقلیل یافته از تراشه‌های قوی‌تر TU116 یا TU106 هم استفاده کند. از همین رو به تغییر مشخصات آنها نیاز است.

در گذشته نیز انویدیا از تراشه‌های قوی‌تر برای کارت‌های ضعیف‌تر استفاده کرده است که با وجود ارائه کارایی تقریباً یکسان با نسخه اصلی، قدری مصرف بالاتر داشته‌اند.

زمان توقف تولید GTX 1650 از سوی انویدیا روشن نیست، با این حال به نظر می‌رسد به این زودی‌ها از بازار چین محو شود. در حقیقت عرضه کارت‌هایی با پردازنده گرافیکی تغییر یافته در بازار چین بسیار رایج است و اتفاق غیر عادی به نظر نمی‌رسد.

منبع : شهر سخت افزار

 

همچنین بررسی کنید ...

کنترلر جدید و رسمی استیم دک با نام هوری‌پد رونمایی شد

حدود پنج سال پس از تجربه ناموفق کنترلر استیم که توسط شرکت Valve تولید شده …