نمرات و نقدهای بازی Forspoken اعلام شد

با نزدیک شدن به انتشار Forspoken، نقدها و نمرات این بازی مورد انتظار از سوی وبسایت‌های معتبر منتشر شدند.

در ادامه، بخش نتیجه‌گیری برخی از نقد و بررسی‌ها را مطالعه می‌کنید:

Gaming Nexus 9.5/10

Forspoken خارق‌العاده است. با تمام ویژگی‌های مثبت مانند آپگرید مهارت‌ها، جادوهای متنوع، باس‌ها و روایتی که با بهترین‌های گیمینگ رقابت می‌کند، این بازی نشان داده است که اسکوئر انیکس همچنان یکی از بهترین‌ها است و احتمالاً یکی از بهترین‌ها باقی خواهد ماند.

Easy Allies 8/10

بازی Forspoken به عنوان یک IP جدید، قدرتمند ظاهر می‌شود. این اثر مشکلات خود را دارد، اما هر چه بیشتر در سرزمین Athia زمان بگذرانید، دنیای آن با مبارزات درگیرکننده، مهارت‌های متعدد و گشت و گذار آزادانه، بیشتر شما را جذب خود می‌کند. استودیوی Luminous Producitons به طور حتم ایدۀ خوبی از ساخت بازی داشته است که به تمرکز و روتوش بیشتر نیاز داشت.

Variety 7/10

با وجود تمام مشکلات، Forspoken با جادوهای مختلف و پارکور لذت‌بخش خود، یک ماجراجویی سرگرم‌کننده است.

IGN 6/10

Forspoken از آن دسته بازی‌هایی است که قبلاً تجربه کرده‌اید. از داستان فانتزی تکراری گرفته تا یک نقشۀ بزرگ پر از ماموریت‌های مشابه. با این وجود، سیستم مبارزۀ بازی از نظر ظاهری جذاب است و به اندازۀ کافی در طول یک کمپین کوتاه شما را با مبارزات خود سرگرم می‌کند. اگرچه تنوع کلی دشمنان چندان تحسین‌برانگیز نیست، اما همچنان مبارزات بازی شما را در نقاطی مجبور می‌کند تا عناصر جادویی خود را تغییر دهید و انواع مختلف آن‌ها را امتحان کنید. سیستم پارکور بازی نیز به اندازۀ کافی سرگرم‌کننده است، با این که منظره‌ها فقط یک سری تخته سنگ هستند و تنوعی وجود ندارد. شاید افرادی وجود داشته باشند که نقشۀ بازی را زیر و رو کنند اما من پس از پایان بازی، هیچ رغبتی نسبت به ادامه نداشتم.

Gamespot 5/10

پیشنهاد دادن بازی Forspoken به مخاطبین مسئله‌ای عجیب و پیچیده محسوب می‌شود. پیشینۀ روایی جهان بازی جذاب است اما به شیوه‌ای کهنه و مستهلک به تصویر کشیده می‌شود و زمانی که متوجه شوید جایی برای رفتن و کار جذابی برای انجام دادن ندارید، حس آزادانۀ جابه‌جایی در منظره‌های زیبا نابود می‌شود. سیستم مبارزه از نظر ظاهری زیبا است، اما به هیچ وجه درگیرکننده نیست. موسیقی و طراحی صدای جذاب بازی نیز به سرعت توسط پروتاگونیست‌هایی که دوست داشتنی نیستند گیرایی خود را از دست می‌دهند. من از برخی بخش‌های بازی لذت بردم، اما در اکثر مواقع این لذت پس از مدتی از بین رفت.

Harcore Gamer 4/10

در حالی که Forspoken می‌بایست یک شروع تازه و جذاب برای Luminous Productions باشد، متاسفانه در نهایت نه تنها شاهد یک بازی سطحی و پولیش نشده هستیم، بلکه هیچ دلیلی به ما نمی‌دهد که نسبت به حل رمز و راز‌های آن اهمیت قائل شویم. از هم گسیختگی‌های تکنیکال، طراحی بدون ایدۀ جهان آن و ناامیدکننده‌تر از هر چیز، تعدادی سیستم که فقط گاهی اوقات لذت‌بخش هستند و به پتانسیل خود نمی‌رسند، بازی را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهند.


میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک


میانگین نمرات بازی در وبسایت اوپن‌کریتیک

بازی Forspoken در تاریخ 24 ژانویه 2023 (4 بهمن 1401) برای پلی استیشن 5 و PC عرضه خواهد شد.

منبع : گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

آیندهٔ گیمینگ دیجیتال: فرصت‌ها و چالش‌ها

در سال‌های اخیر، گیمینگ دیجیتال به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به استاندارد جدید در صنعت بازی‌های …