نمرات و نقدهای بازی Fire Emblem Engage منتشر شد

جدیدترین نسخه از یکی از محبوب‌ترین فرنچایزهای انحصاری نینتندو یعنی Fire Emblem خیلی زود منتشر می‌شود. به همین سبب قصد داریم تا در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات آن بیندازیم.

Fire Emblem Engage یک بازی در ژانر نقش‌آفرینی تاکتیکی و جدیدترین نسخه از سری Fire Emblem است که توسط استودیوی Intelligent Systems توسعه یافته و توسط نینتندو منتشر شده است. به گفته‌ی کارگردان بازی، همانند نسخه‌ی قبلی این سری یعنی Three Houses، داستان Engage هم تنها روی یک هدف تمرکز کرده تا بازیکنان بتوانند اکثر وقت خود را صرف گیم‌پلی تاکتیکی کنند. برخلاف بازی‌های قبلی این سری، Engage نه با یک موتور داخلی بلکه با Unity توسعه یافته تا به یکی از معدود بازی‌های انحصاری نینتندو از این نظر تبدیل شود.

داستان Fire Emblem Engage در قاره‌ی خیالی Elyos جریان دارد و بازیکن می‌تواند پروتاگونیست‌های بازی‌های قبلی این سری را با استفاده از Emblem Ring احضار کند. این سیستم Emblem Ring یکی از تغییرات اصلی این بازی نسبت به نسخه‌ی قبلی خواهد بود که به بازیکن اجازه خواهد داد تا از کمک قهرمانان قبلی این فرنچایز بهره ببرد. Fire Emblem Engage توانسته در نزدیکی عرضه‌ی خود نقدها و نمرات مثبتی را دریافت کند. در ادامه نگاهی به این نقدها خواهیم انداخت.

Dexerto 10/10

بازی Fire Emblem Engage یک قدم رو به عقب است که من شخصا از آن استقبال می‌کنم. جای درس‌های جدید را یک داستان واقعا تاثیرگذار و پیروزی‌های حماسی و تاکتیکی گرفته است. این بازی شروعی عالی برای سوییچ در سال جدید و یکی از زیباترین بازی‌های این کنسول به شمار می‌رود.

Digitally Downloaded 10/10

تنها چیزی که دوست دارم در Fire Emblem Engage تغییر دهم طراحی پروتاگونیست آن است. ترکیب آبی و قرمز او می‌تواند حتی در عنوانی به این رنگارنگی و روشنی کمی جلف باشد. اما این تنها تغییری است که اعمال خواهم کرد. بازی Fire Emblem Engage تمام چیزهایی است که در مورد سری Fire Emblem دوست دارم. باندلی که هم برای طرفداران قدیمی و هم تازه‌واردان این سری جذاب خواهد بود.

God is a Geek 9.5/10

بازی Fire Emblem Engage شاهکاری از طراحی گیم‌پلی تاکتیکی است. این بازی ظاهری زیبا و عمقی را دارد که اکثر بازی‌ها باید خوابش را ببینند.

IGN 9/10

بازی Fire Emblem Engage کیفیت لازم برای قرار گرفتن در کنار میراث پر افتخار این سری را دارد.

Game Infromer 9/10

سیستم‌های شخصی و اجتماعی Fire Emblem Engage هیچ وقت به خوبی Three Houses نمی‌شوند، اما از هر نظر دیگری این بازی بهتر از نسخه‌ی قبلی است. بازیکنانی که به دنبال شخصی‌سازی عمیق، گیم‌پلی نقش‌آفرینی تاکتیکی و داستان احساسی با بیش از 30 سال از تاریخچه‌ی Fire Emblem هستند باید به سراغ Engage بروند. این یکی از درگیرکننده‌ترین بازی‌هایی است که روی سوییچ تجربه کرده‌ام. اگر Three Houses قدمی رو به جلو برای مکانیک‌های اجتماعی Fire Emblem بود، Engage همین کار را برای مبارزات در حال تکامل آن انجام می‌دهد.

Nintendo Life 9/10

بازی Fire Emblem Engage یک نسخه‌ی قوی دیگر در فرنچایزی قدیمی است. با این حال این بازی به نسبت بازی‌های اخیر این سری متفاوت‌ترین فلسفه را دارد. اینجا تمرکز روی مبارزات است و هزینه‌ی آن روابطی است که Three Houses را به یکی از بازی‌های مورد علاقه‌ی طرفداران تبدیل کرد. اگر به دنبال سیستم‌های اجتماعی آن بازی هستید، احتمالا Engage شما را نگران خواهد کرد. با این حال Fire Emblem Engage برای آن‌هایی که به دنبال یک بازی اکشن تاکتیکی هستند یکی از بهترین بازی‌های این ژانر در سال جاری است.

GameSpot 7/10

در حالی که مکانیک‌های مبارزه‌ای Fire Emblem هیچ‌گاه به خوبی Engage نبوده‌اند، این بازی فاقد داستان و ساختار جاه‌طلبانه‌ی نسخه‌های قبلی این سری است. نتیجه یک ماجراجویی قابل پیش‌بینی است که توسط جلوه‌های بصری عالی و مبارزات درگیرکننده خود به خط پایان می‌رسد. اگر به دنبال یک نقش‌آفرینی تاکتیکی با شخصیت‌های رنگارنگ هستید، Engage بازی مناسبی برای شما است. اما ورای این با عنوانی نسبتا محافظه‌کارانه در یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزهای نینتندو طرف هستیم.

VGC 6/10

بازی Fire Emblem Engage یک بازی استراتژی عالی است، اما نمی‌توان به آن به عنوان یک بازی مدرن Fire Emblem نگاه کنم. غیبت المان‌های اجتماعی Three Houses در این بازی باعث شده تا در Engage این حس وجود داشته باشد که نیمی از تجربه‌ی اصلی حذف شده است.

GamesRadar 5/10

بازی Fire Emblem Engage مثلث سلاح‌های این سری را به خوبی احیا می‌کند تا سیستم مبارزات تاکتیکی بازی به یک زمین بازی ریسکی تبدیل شود. با این حال شخصیت‌های نه چندان ماندگار و یک جهان سطحی بازی را پایین می‌کشند.


میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک


میانگین نمرات بازی در وبسایت اپن‌کریتیک

بازی Fire Emblem Engage در تاریخ 20 ژانویه‌ی 2023 (30 دی 1401) به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد.

منبع : گیم فا

 

خروج از نسخه موبایل