PS5 نباید عمودی باشد!

به گفته‌ی شماری از کارشناسان حوزه‌ی سخت‌افزار، عمودی قرار دادن PS5 می‌تواند باعث آسیب جدی به آن شود. این مورد احتمالاً به عیبی در طراحی کنسول مرتبط است

ابتدا وبسایت wololo.net این موضوع را مطرح کرد. سپس، کارشناسان و فروشندگان حوزه‌ی سخت‌افزار آن را در توییتر به‌اشتراک گذاشتند و این مشکل را ناشی از نقصی در طراحی کنسول دانستند.

به گفته‌ی کاربری با نام 68Logic در توییتر که گویا صاحب یک تعمیراتی در فرانسه است، با عمودی قرار دادن پلی استیشن 5، فلز مایعی که کارش خنک کردن APU است، ممکن است روی دیگر قسمت‌های کنسول بریزد. واضح است که محفظه‌ی مورد نظر باید سخت بسته شده باشد تا چنین مشکلی رخ ندهد، اما جدیدترین مدل‌های پلی استیشن 5 نیز از این عیب مبرا نیستند.

اگر این محفظه آسیب ببیند، مایع مذکور با مادربورد تماس پیدا می‌کند و احتمال وارد شدن آسیب جدی و غیرقابل تعمیر به آن وجود دارد. حتی گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر آنکه پلی استیشن ۵ نویی که تازه از جعبه بیرون آمده، به همین دلیل روشن نمی‌شود.

همچنین، حتی اگر مادربورد کنسول صدمه نبیند، سازوکار خنک‌کنندگی آن دچار مشکل می‌شود و کنسول تنها پس از مدتی روشن ماندن داغ می‌کند که نتیجه‌ی آن مصرف برق بیش‌تر و کاهش عمر دستگاه است. کارشناسان مهم‌ترین عامل رخ دادن این اتفاق را قرار دادن PS5 به صورت عمودی می‌دانند و امیدوارند که سونی این نقص را در مدل‌های آینده برطرف کند.

یوتیوبری با نام Cod3r توضیح می‌دهد که نقص طراحی سونی چگونه منجر به این اتفاق می‌شود. به این منظور، او پلی استیشن 5 آکبندی را که ماه‌ها به صورت عمودی قرار گرفته است، مورد بررسی قرار می‌دهد.

شایان ذکر است که این مشکل چندان فراگیر نیست، اما اگر پلی استیشن 5 دارید، بد نیست که این نکته را در نظر داشته باشید.

منبع: گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

هوش مصنوعی انویدیا به کمک گیمرها در پیشبرد مراحل بازی می‌آید

طبق گزارشات، انویدیا در حال توسعه دستیار هوش مصنوعی جدیدی به نام G-Assist است که …