بررسی آپدیت جام جهانی بازی FIFA 23

آپدیت جام جهانی بازی FIFA 23 بعد از مدت‌ها انتظار، سرانجام عرضه شد. در این مقاله، به بررسی کیفیت و حالت‌های مختلف آن می‌پردازیم.

حتی اگر علاقه‌ و دانش چندانی هم از فوتبال نداشته باشید، حتما از شور و هیجان جام جهانی و تاثیری که بر جهان و اطرافیانتان دارد مطلع هستید. بسیاری از افرادی که حتی در حالت معمول فوتبال را دنبال هم نمی‌کنند، به محض شروع این رویداد به پای این ورزش هیجان‌انگیز نشسته و از این مسابقات بزرگ لذت می‌برند. حال باید متوجه شده باشید در سالی که چنین رویدادی برگزار می‌شود، وجود حالت جام جهانی برای بازی بزرگی چون FIFA 23 چقدر مهم است.

آپدیت جام جهانی یا World Cup 2022، بزرگترین به‌روزرسانی بازی FIFA 23 محسوب می‌شود که حجمی بالغ بر ۵ گیگ دارد. این آپدیت، یک حالت مجزا و جدید در منوی اصلی بازی به نام World Cup 2022 Qatar را پدید می‌آورد که موسیقی، منوها و پس‌زمینه‌ی آن کاملا حال و هوای این رویداد لذت‌بخش را دارد. با ورود به این بخش، تیزر جام جهانی پخش شده و وارد زیرمجموعه‌های آن می‌شوید که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

اولین بخش و واضح‌ترین قسمت، World Cup Tournoument است که در آن می‌توانید با انتخاب یک یا چند تیم در جام جهانی 2022 قطر شرکت کنید و به تنهایی یا با دوستان، از آن لذت ببرید. در این بخش گروه‌بندی به صورت پیشفرض همان گروه‌های جام جهانی است؛ اما می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Custom Tournoument، تیم‌های ضعیف یا غیردلخواهتان را حذف و تیم‌هایی که به جام جهانی صعود نکرده‌اند، همچون ایتالیا و ساحل عاج را به جام جهانی اضافه کنید. بیش از 100 کشور برای انتخاب در دسترس و حتی تیم‌های درجه چند اروپا، آفریقا و آمریکا هم قابل انتخاب هستند.

بخش بعدی LiveTournoument است. این قسمت به محض شروع جام جهانی فعال خواهد شد و بدین صورت است که در هر روز هماهنگ با جام جهانی مسابقات پیش می‌رود و شما می‌توانید بازی‌های آن روز یا روز گذشته را در قالب یک تورنومنت یا بازی تکی با دیگران به صورت آنلاین بازی کنید. مثلا شما در روز اول جام جهانی، تیم ملی انگلیس را انتخاب می‌کنید. در روز اول بازی‌ها که 21نوامبر است، با یک حریف آنلاین (تیم ایران) مسابقه می‌دهید و همین‌طور تورنومنت ادامه می‌یابد. همچنین، می‌توانید مسابقات تکی این قسمت را با دوستانتان به صورت آنلاین بازی کنید یا با انتخاب گزینه‌ی All Countries، هر تیمی که دلتان می‌خواهد را مقابل دوستتان اتخاذ کنید.

قسمت بعدی Online Tournoument می‌باشد. در این بخش، شبیه به حالت Seasons، یک تیم ملی را انتخاب کرده و از مرحله‌ی حذفی جام جهانی FIFA 23 شروع به رقابت با حریفان آنلاین تا مرحله‌ی فینال خواهید کرد. خوشبختانه سرورهای این بخش نیز کیفیت و پایداری خوبی دارند و طرفداران جام جهانی و FIFA 23 را راضی خواهد کرد. قسمت محبوب ایرانی‌ها و گیم‌نت‌ها نیز گزینه‌ی Kick-Off Tournoument است که می‌توانید به صورت کلاسیک و آفلاین تیمی را انتخاب کرده و با دوستانتان رقابت کنید.

در نهایت باید به تغییرات Ultimate Team همزمان با آپدیت جام جهانی اشاره کنم که کارت‌های مختلفی از جمله Hero و Swaps را شامل می‌شود که اتفاقا کارت‌های قدرتمندی به حساب می‌آیند و به دست‌آوردنشان چندان دشوار نیست. اگر Ultimate Team را بازی می‌کنید، حتما باید در این روزها فعال باشید.

اما گیم‌پلی این حالت در چه سطحی است و بازی کردن در این حالت چه تفاوتی نسبت به دیگر مودها دارد؟ اگر از طرفداران قدیمی فیفا باشید و جام جهانی 2018 در FIFA 18 را بازی کرده باشید، می‌دانید که آن بسته‌ی الحاقی چه گیم‌پلی ضعیفی داشت و طرفداران اصلا از آن رضایت نداشند. با این حال، جام جهانی 2022 برای FIFA 23، بسیار وضعیت بهتری دارد و دقیقا همان گیم‌پلی اصلی بازی برای آن پیاده‌سازی شده است. گیم‌پلی بازی در این حالت کوچک‌ترین تفاوتی نسبت به اثر اصلی ندارد و اتفاقا در برخی موارد متناسب با بازی‌های ملی، پیشرفت هم داشته است.

بازیکنان کمی چابک‌تر به نظر می‌رسند و این آپدیت با بهبودهایی در گیم‌پلی بازی هم همراه بوده است. دروازه‌بان‌ها و به طور کلی هوش مصنوعی‌ها واکنش‌های بسیار بهتری دارند و بازی هم کمی طبیعی‌تر و بیشتر از پیش به واقعیت نزدیک شده است. تماشاگران طراحی بهتر و متفاوت‌تری دارند و اگر مراسم قبل از هر بازی را تماشا کنید، کاملا اتمسفر جام جهانی و اتفاقات آن را لمس خواهید کرد.

کیفیت بصری و افکت‌های بازی نیز در کنار موسیقی‌های جام جهانی تاثیر به سزایی در موفق بودن آن حول پدید آوردن حس جام جهانی برای گیمرها داشته است. بازیکن‌هایی که در بازی اصلی چهره‌های مناسبی نداشته‌اند، با این آپدیت چهره‌های خوبی کسب کرده‌اند؛ با این حال، این مورد متاسفانه یا خوشبختانه شامل تیم جمهوری اسلامی نمی‌شود. جالب است که حتی چهره‌ی بازیکنان تیم‌های صعودنکرده نیز کیفیت قابل قبولی دارند.

بدون شک رویداد جام جهانی می‌تواند مهم‌ترین رویداد فوتبالی و شاید هم ورزشی جهان باشد و همه‌ی دنیا برای شروع آن لحظه‌شماری می‌کنند. احتمالا حالت جام جهانی FIFA 23 می‌تواند آبی بر آتش انتظار شما باشد و تا حدی شما را تا شروع این رویداد آرام و سرگرم کند. این حالت، کیفیتی در حد بازی اصلی و شاید هم فراتر از آن دارد و بدون شک تمام طرفداران فوتبال را راضی خواهد کرد.

 

منبع : گیم فا

خروج از نسخه موبایل