SONY می‌گوید مشکلات کمبود عرضه PS5 حل شده است

جیم رایان، مدیرعامل و رئیس SIE اعلام کرد که مشکلات موجودی پلی استیشن 5 برای سال آینده تا حد زیادی حل شده است.

اوایل هفته و در جریان برگزاری مراسم خصوصی PlayStation Partner Awards منطقه‌ی آسیا، جیم رایان به‌عنوان مدیر برند پلی استیشن از بهبود وضعیت موجودی کنسول PS5 در ماه‌های آینده خبر داد.

رایان در پیامی خطاب به همکاران و شرکای تجاری این مجموعه، در‌ این‌باره گفت: «ما بابت هرگونه مشکلات و انتقادهای به‌وجودآمده عذرخواهی می‌کنیم و صمیمانه قدردان همکاری و صبوری شما در این دوران دشوار هستیم. آثار و بازی‌های شگفت‌انگیز بسیاری در سال ۲۰۲۲ در ژاپن و دیگر کشورهای آسیایی ساخته شده‌اند. امروز من بی‌صبرانه در انتظار تجلیل از آن‌ها بابت این دستاوردهای ممتاز هستم».

رایان در ادامه توضیح داد که انتظار می‌رود دشواری‌های موجودی این کنسول نسل بعدی در ژاپن و دیگر مناطق آسیا، برای فصل خرید آخر سال میلادی که به‌تازگی آغاز شده است و تا پایان سال ۲۰۲۳ به‌طور کلی برطرف شود.

با اینکه کنسول نسل نهمی سونی فروش رکوردشکنانه‌ای را در ابتدای عرضه‌ی خود در بازارها داشته است، اما ظاهرا به‌دلیل کمبود عرضه و باتوجه‌به میزان در دسترس بودن این کنسول بازی در بسیاری از مناطق، در حال حاضر آمار فروش PS5 کمتر از میزان فروش PS4 در مدت مشابه در نسل قبلی کنسول‌های بازی ویدیویی به نظر می‌رسد. سونی قصد دارد تا با پاسخ دادن به تقاضای بسیار زیاد بازار، این اختلاف دستگاه فروخته‌شده را جبران کند و به فروشی بالاتر و بیشتر از رکورد قبلی کنسول PS4 دست پیدا کند.

در حال حاضر نیز شایعات زیادی از احتمال رونمایی از مدل بهبودیافته و بازطراحی شده‌ی پلی استیشن 5 در ماه‌های آینده به‌گوش می‌رسد که در صورت صحت داشتن، می‌تواند تاثیر مثبت و ملموسی در سرعت تولید و انتقال این کنسول بازی به مناطق مختلف جهان داشته باشد.

طبق اطلاعات فاش‌شده، بعید است که این مدل برتری‌های سخت‌افزاری خاصی نسبت به مدل فعلی PS5 داشته باشد. بااین‌حال تحلیل‌گران آگاه به برنامه‌های داخلی سونی می‌گویند یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های این مدل جدید، مجهز شدن این کنسول‌ها به درایو نوری جداشونده خواهد بود. بدین ترتیب، مدل جدید پلی استیشن 5 جایگزین هر دو نسخه‌ی فعلی دیجیتال و استاندارد این دستگاه بازی محبوب خواهد شد و گیمرها می‌توانند متناسب با نیاز خود، دیسک درایو جداگانه این دستگاه را که توسط سونی به‌فروش می‌رسد و با اتصال USB-C به کنسول مخاطبان متصل می‌شود، تهیه کنند.

 

منبع : زومجی

 

همچنین بررسی کنید ...

کنسول‌های دستی Claw 8 AI Plus و Claw 7 در راهند!

ام‌اس‌آی که پیش از این با عرضه کنسول‌های Claw نتوانست موفقیتی چشمگیر کسب کند، حالا …