فروشگاه eShop نینتندو در روسیه تعطیل شد

3434545444 - فروشگاه eShop نینتندو در روسیه تعطیل شد

نینتندو نیز به جمع سایر شرکت‌های بزرگِ صنعت بازی‌های ویدیویی پیوست و به فعالیت فروشگاه eShop در کشور روسیه خاتمه داد.

از بیش از یک سالِ پیش، بخش روسی eShop در حالت «در دست تعمیر» قرار گرفته بود و به‌تازگی، به‌طور دقیقتر از ۳۱ ماه می، این فروشگاه تمام فعالیت‌های خود را متوقف کرده است. به‌دنبال تهاجم روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲، شرکت‌های فعال زیادی در صنعت بازی‌های ویدیویی، در این مدت روسیه را تحریم کرده‌اند و نینتندو نیز اینکار را با توقف ارسال هرگونه محصول به این کشور و قرار دادن eShop در حالت در دست تعمیر، انجام داده بود.

حال اما شرکت ژاپنی، تمام خدمات خود در eShop را به صورت کامل متوقف نموده و این فروشگاه در حال حاضر در کشور روسیه، تا آینده‌ای نامشخص، به صورت آفلاین درآمده است. اگرچه از این به بعد، کسی در روسیه نمی‌تواند به صورت قانونی به خرید و دریافت بازی‌های جدید بپردازد اما افرادی که قبلاً عناوینی را خریداری کرده بودند، هنوز قادر به دریافت‌شان هستند.

علاوه بر این، نینتندو در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای خروج کامل از بازار روسیه، سرمایه‌گذاری‌های خود در این کشور را کاهش خواهد داد. مایکروسافت، سونی، اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، الکترونیک آرتز (Electronic Arts) و یوبیسافت (Ubisoft)، از جمله شرکت‌های بزرگ دنیای بازی‌ها هستند که از مدت‌ها قبل‌، به تحریم روسیه پرداخته بودند.

منبع : گیم فا

همچنین بررسی کنید ...

شایعات تأخیر GTA 6, نگرانی‌ها بی‌مورد است؟

هفته گذشته، گزارش‌هایی مبنی بر تأخیر احتمالی GTA 6 تا سال ۲۰۲۶ منتشر شد که …