Valve متقلبان بازی Dota 2 را نقره داغ کرد

شرکت ولو (Valve) با انجام اقدامی زیرکانه، 40،000 متقلب در بازی Dota 2 را ابتدا به دام انداخته و سپس برای همیشه مسدود کرد!

به‌ تازگی و طی پستی منتشر شده در بلاگ رسمی بازی Dota 2، شرکت ولو اعلام کرد که با طرح نقشه‌ای هوشمندانه موفق شده است که هزاران بازی‌باز متقلب که از نرم‌افزارهای شخص ثالث برای اجرای Dota 2 استفاده کرده و از طریق آن‌ها مزایایی غیرمنصفانه به‌دست آورده‌اند را شناسایی و مسدود کند.

ماجرا از این قرار است که وقتی ولو از سوءاستفاده‌ی متقلبین آگاه شد، پچ مخصوصی برای Dota 2 منتشر کرد که حاوی داده‌هایی بود که به‌صورت عادی توسط بازی اجرا نمی‌شوند. این داده‌ها طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که صرفاً توسط نرم‌افزارهای مخربی که جهت تقلب استفاده می‌شوند، خوانده خواهند شد و بدین ترتیب ولو موفق شد یک به یک متقلبین را شناسایی کرده و آن‌ها را به سزای اعمالشان برساند. این شرکت کاملاً اطمنیان دارد که تمامی حساب‌هایی که مسدود شدند، مستحق مجازات بودند.

ولو با اقدام اخیر، موضع قاطع و صریح خود در قبال متقلبین را اعلام و طی بیانیه‌ای اظهار کرد: «اگرچه نبرد و مبارزه با متقلبین و توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای تقلب، معمولاً در سکوت و پشت صحنه اتفاق می‌افتد، اما [ما می‌خواستیم] این اقدام را به‌ صورت عمومی به دیگران نشان دهیم تا دید آن‌ها نسبت به مواضع ما، شفاف و روشن شود.»

در ادامه ولو اخطار داد که هر فردی از نرم‌افزارهای تقلب استفاده کند، چه بازیکن حرفه‌ای باشد یا عادی، نه‌تنها به‌ طور دائمی در سرورهای Dota 2 مسدود می‌شود بلکه از تمامی رویدادهای رقابتی این شرکت نیز محروم خواهد شد.

با تمام این اوصاف، به‌ نظر می‌رسد که ولو، خود را برای نبردی طولانی آماده می‌کند چرا که در همین بیانیه، اظهار داشته است که برخی بازیکن‌ها همچنان به ساخت نرم‌افزارهای جدیدِ اینچنینی ادامه می‌دهند و برخی دیگر نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند اما این شرکت متعهدانه و قاطعانه، به شناسایی و پاکسازی این نرم‌افزارها ادامه خواهد داد و متقلبین را با سرسختی، مسدود خواهد کرد. درنهایت نیز ولو، از بازی‌بازانی که با دادن گزارش و شناسایی این افراد، در به‌ دام انداختن آن‌ها کمک کرده‌اند، تقدیر به‌ عمل آورد.

منبع : گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

آپدیت جدید Alan Wake II با رفع باگ‌ها منتشر شد

استودیوی Remedy به‌روزرسانی جدیدی را برای بازی Alan Wake II منتشر کرد که شامل رفع …