نمرات و نقدهای بازی One Piece Odyssey اعلام شد

بازی نقش آفرینی One Piece Odyssey دو روز دیگر منتشر خواهد شد و در همین راستا می‌خواهیم مروری بر نقدهای منتشرشده پیش از عرضۀ این بازی داشته باشیم.

تجربۀ این اثر نقش آفرینی جدید با نویسندگی ائیچیرو اودا (Eiichiro Oda)، خالق مانگای One Piece، را از دست ندهید. آقای Motoi Sakuraba، آهنگساز بازی‌های معروفی چون Dark Souls و سری Tales، نیز موسیقی متن این اثر را بر عهده دارد.

مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy) و خدمه‌اش طی ماجراجوی‌های دریایی خود توسط طوفانی عظیم بلعیده می‌شوند. طوفان آن‌ها را به جزیره‌ای زیبا می‌برد و لوفی و دوستانش را از هم جدا می‌کند. این خدمه ماجراجویی تازه پر از عجایب مهیب طبیعی، دشمنان قدرتمند و رویارویی‌های عجیب با محلی‌های جزیره را آغاز می‌کند.

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از نقدها و نمرات بازی One Piece Odyssey را مطالعه کنید:

TrueGaming: 8/10

بازی مقدمه‌ای عالی برای ورود جهان انیمه به آثار نقش آفرینی است. گیم‌پلی بازی سرگرم‌کننده است و محتوای جذاب و ماجراجویی‌ای تازه از این «دزدان کلاه‌حصیری» را معرفی می‌کند.

Push Square: 8/10

مهم نیست که جزو طرفداران دوآتشۀ وان پیس باشید یا کاملاً تازه‌وارد، بازی One Piece Odyssey لذت ناب ژانر نقش آفرینی ژاپنی را برایتان به ارمغان می‌آورد. سیستم مبارزۀ آن در طول تمام بازی لذت‌بخش باقی می‌ماند و سازوکارهای تازۀ آن عمق و جنبۀ استراتژی مبارزه را به‌شدت افزایش می‌دهند. قطعاً نقطۀ عطف بازی مبارزات آن است، اما با اکتشافات سرگرم‌کنندۀ آن همیشه اوقات خوشی را سپری خواهید کرد. One Piece Odyssey بسیار شبیه به Dragon Quest XI عمل می‌کند و از لحاظ عملکرد بسیار به آن نزدیک است.

Hobby Consolas: 7.8/10

اگر هزاران قسمت انیمۀ آن را تماشا کرده‌اید، عنوان One Piece Odyssey احتمالاً همان بازی‌ای است که همیشه آرزویش را داشتید. اما اگر نمی‌دانید که میوۀ شیطان چیست و دنبال اثری نقش آفرینی هستید که کاملاً شما را درگیر کند، باید به‌دنبال عنوان دیگری بگردید.

Screen Rant: 7/10

علی‌رغم مشکلات بازی، One Piece Odyssey در بحث داستان‌سرایی، انیمیشن و سبک مبارزه موفق است. با پایانی رضایت‌بخش، One Piece Odyssey دنیایی تازه از پتانسیل داستان‌سرایی در جهان وان پیس را ایجاد می‌کند. این بازی همچنین تصدیقی است بر این‌که بازی‌های اقتباسی از مانگاهای مشهور و گسترش‌پذیر، اگر به‌درستی ساخته شوند – گرچه ساختارشکن هم نباشند – می‌توانند به آثاری قوی در ژانر نقش آفرینی ژاپنی تبدیل شوند.

God is a Geek: 6.5/10

بازی One Piece Odyssey شاید برای طرفداران لوفی جذاب باشد، اما سرعت پیش‌روی بسیار آهستۀ آن واقعاً به تجربۀ بازی ضربه می‌زند.

بازی One Piece Odyssey در تاریخ 13 ژانویه 2023 (23 دی 1401) برای رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر می‌شود.

 

منبع : گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

آیندهٔ گیمینگ دیجیتال: فرصت‌ها و چالش‌ها

در سال‌های اخیر، گیمینگ دیجیتال به‌سرعت در حال تبدیل‌شدن به استاندارد جدید در صنعت بازی‌های …