Patriot از رم جدید DDR5 خود رونمایی کرد

نمایشگاه CES 2023 با جدیدترین فناوری‌های دنیای کامپیوتر به لحظات پایانی خود نزدیک می‌شود. در این بین شرکت Patriot از محصولات حافظه و ذخیره‌سازی تازه خود با سرعت بسیار بالا رونمایی کرده است. به عنوان عضوی از سری گیمینگ Viper، حافظه رم DDR5 جدیدی با سرعت 8000 مگاهرتز رونمایی شده است.

شرکت Patriot از جدیدترین محصولات خود شامل رم‌های DIMM با سرعت بالا رونمایی کرده است. این رم‌ها در سری Venom ،Elite و Xtreme عرضه خواهند شد و سرعت آن‌ها به 8000 مگاهرتز می‌رسد. در ادامه مشخصات حافظه‌های رم DDR5 جدید Patriot را مرور می‌کنیم.

حافظه رم سری Viper Xtreme 5

سری Viper Xtreme 5 برای کاربردهای معمولی مناسب نیست و به منظور تامین نیاز اورکلاکرها طراحی شده است. اولین حافظه‌های DIMM سری Xtreme 5 از فناوری XPM 3.0 برخوردارند و به سرعت 7600، 7800 و 8000 مگاهرتز دست پیدا می‌نمایند.

این رم‌ها در کیت‌هایی با 16 تا 64 گیگابایت ظرفیت عرضه خواهند شد و احتمال دارد همه سرعت‌ها با همه ظرفیت‌ها در دسترس نباشند. کیت‌های حافظه سری Xtreme 5 را می‌توان با نورپردازی RGB خریداری نمود.

ماژول حافظه Elite 5

ماژول‌های حافظه Elite 5 یک رده پایین‌تر از Xtreme 5 هستند و اطلاعات زیادی در مورد آن‌ها منتشر نشده است. این رم‌ها را می‌توان به صورت تکی یا کیت با سرعت 5600، 6000 و 6200 مگاهرتز در اختیار گرفت و ظرفیت نیز بین 8 تا 64 گیگابایت خواهد بود. سری Venom از نظر قابلیت شباهت زیادی با Elite 5 دارد و البته با سرعت بیشتر 7400 مگاهرتزی نیز عرضه می‌شود. طراحی آن نیز کمی متفاوت است.

علاوه بر ماژول‌های رم، Patriot از SSD های جدید خود نیز رونمایی کرده است. اولین اس اس دی یعنی VPR450 سرعت انتقال ترتیبی تا 7 گیگابایت بر ثانیه در حالت خوانش و 6 گیگابایت بر ثانیه در حالت نوشتار دارد. این محصول با فناوری PCIe 4.0 عرضه شده و به هیت‌سینک آلومینیومی و RGB مجهز شده است.

منبع : شهر سخت افزار

 

همچنین بررسی کنید ...

هوش مصنوعی انویدیا به کمک گیمرها در پیشبرد مراحل بازی می‌آید

طبق گزارشات، انویدیا در حال توسعه دستیار هوش مصنوعی جدیدی به نام G-Assist است که …