RPCS3 اکنون تمام بازی‌های PS3 را اجرا می‌کند

شبیه‌ساز RPCS3 بدون شک بهترین و معروف‌ترین شبیه‌ساز کنسول PS3 بوده و حالا قادر خواهید بود که تمام بازی‌های عرضه شده برای پلی استیشن 3 را با این شبیه‌ساز تجربه کنید.

RPCS3 یک شبیه‌ساز پلی استیشن 3 Open-Source است که با کد C++ برای سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و BSD توسعه یافته است. این شبیه‌ساز به دست دو برنامه‌نویس به نام DH و Hykem طراحی شده است. در ابتدا میزبان RPCS3 گوگل کد بود، اما در ادامه شاهد انتقال آن به GitHub بودیم. RPCS3 در ژوئن سال 2012 به صورت عمومی عرضه شد و به لطف عملکرد خوب خود توانست توجهات بسیاری را به خود جلب کند.

روز گذشته توسعه‌دهنده‌ی این شبیه‌ساز اعلام کرد که RPCS3 به دستاورد بزرگی رسیده و حالا قادر به اجرای تمام بازی‌های عرضه شده برای پلی استیشن 3 بدون مشکل است. البته این به معنای اجرای تمام این بازی‌ها در بهترین حالت ممکن نیست، اما دیگر به هنگام اجرای یک بازی با صفحه‌ی سیاه روبه‌رو نخواهید شد. شکی نیست که در آینده بالاخره تمام عناوین پلی استیشن 3 روی PC قابل بازی خواهند شد.

حتی با وجود اینکه تمام بازی‌های پلی استیشن 3 حالا روی RPCS3 قابل اجرا هستند، توسعه‌دهنده‌ی این شبیه‌ساز قصد ندارد تا عملکرد آن را بهبود ببخشد. اوایل امسال بود که عملکرد بازی‌هایی مثل Metal Gear Solid 4 ،Red Dead Redemption و Uncharted 2 به طرز قابل توجه‌ای بهبود بخشیده شد. دو بازی اول خصوصا از این بابت مهم هستند که هنوز شاهد پورت آن‌ها برای کنسول‌های جدیدتر یا PC نبوده‌ایم.

شبیه‌ساز RPCS3 در حال حاضر به صورت رایگان برای دانلود در دسترس است. با مراجعه به وبسایت رسمی آن می‌توانید فهرست کامل بازی‌ها و عملکرد آن‌ها را مشاهده کنید.

منبع : گیم فا

 

همچنین بررسی کنید ...

Ghost of Tsushima تسخیر قلب گیمرها و صدرنشینی در آمریکا

بازی اکشن ماجراجویی جهان‌باز Ghost of Tsushima ساخته استودیو Sucker Punch، چهار سال پس از …