مدل جدید PS5 در سال 2023 می آید

معاون ارشد تجربه پلتفرمینگ سونی، هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino)، در مصاحبه‌ای به طور غیر مستقیم به سخت‌افزارهای جدید PS5 اشاره کرد.

تا آنجا که متوجه شدیم، سخت افزار جدید پلی استیشن 5 ممکن است تا پایان سال مالی 2023 منتشر شود و تولید سخت افزار قدیمی احتمالا در سپتامبر 2023 به پایان می‌رسد. این سخت افزار جدید، می‌تواند مربوط به کنسول جدید پلی استیشن 5 با هارد دیسک جداشدنی باشد که اولین بار در سپتامبر 2022، توسط افرادی چون تام هندرسون (Tom Henderson) گزارش شد.

نیشینو در مصاحبه‌ای با مجله Famitsu، برنامه‌های آینده شرکت برای پلتفرم PS5 را به اشتراک گذاشت. در این مصاحبه به انتشار پلی استیشن 4 پرو سه سال پس از عرضه پلی استیشن 4 اشاره شد.

او گفت: «تا پایان سال مالی ۲۰۲۲، فروش کنسول جدید ما از ۳۷ میلیون دستگاه فراتر خواهد رفت و ما معتقدیم که زمان بسیار مهمی برای این پلتفرم خواهد بود. در حال حاضر نمی‌توانم در مورد جزئیات صحبت کنم، اما امیدوارم که منتظر سال آینده (۲۰۲۳) باشید.»

ما معتقدیم که منظور او تا پایان سال مالی ۲۰۲۳ است، زیرا سال مالی ۲۰۲۲ به پایان رسیده است. از این نقل قول می‌توان اینطور برداشت کرد که سخت افزار جدید پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد.

گفته می‌شود که مدل کوچکتری از پلی استیشن ۵ با یک هارد دیسک جداشدنی، برای انتشار در سپتامبر ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است، یعنی زمانی که سال مالی ۲۰۲۳ به پایان می‌رسد. افشای دیگری در ماه نوامبر نشان می‌دهد که پلی استیشن ۵ اسلیم در سه ماهه سوم ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد. مشخص نیست که این پلی استیشن ۵ جدید چگونه نام‌گذاری می‌شود، اما حداقل به نظر می‌رسد ساخت و عرضه آن حتمی خواهد بود.

منبع : گیم فا

 

خروج از نسخه موبایل