PSVR 2 در راه عرضه برای کامپیوترهای شخصی

خبرهای جدیدی از دنیای واقعیت مجازی سونی و پلی استیشن VR2 به گوش می‌رسد. طبق اطلاعات منتشر شده، وبسایت آژانس تحقیقاتی رادیویی کره جنوبی (RRA) اخیراً آداپتور کامپیوتر هدست PSVR 2 را در فهرست خود قرار داده است. این موضوع نشان می‌دهد که عرضه این آداپتور و به دنبال آن، امکان استفاده از PSVR 2 روی پلتفرم PC، به زودی و احتمالاً در آینده‌ای نزدیک به وقوع خواهد پیوست.

این خبر اولین بار توسط وبسایت کره‌ای The Leak و حساب کاربری Twitter PlayStation Game Size به اشتراک گذاشته شد. در اسناد RRA، نام شرکت سرگرمی تعاملی سونی کره به عنوان توسعه‌دهنده این آداپتور ذکر شده است.

البته سونی پیش‌تر در ماه فوریه 2023 رسماً از برنامه‌های خود برای ارائه پشتیبانی از PC برای PSVR 2 خبر داده بود. در آن زمان، این شرکت اعلام کرده بود که در حال بررسی امکان تجربه بازی‌های PSVR 2 روی کامپیوترهای شخصی است.

هدست PSVR 2 در فوریه 2023 به بازار عرضه شد و با استقبال منتقدان و برخی از گیمرها روبرو شد. با این حال، به نظر می‌رسد فروش اولیه این محصول آنطور که سونی انتظار داشت، چشمگیر نبوده است.

انتظار می‌رود انتشار آداپتور PC و امکان تجربه بازی‌های PSVR 2 روی کامپیوتر، به افزایش مخاطبان این هدست و رونق دوباره بازار آن کمک کند.

علاوه بر این، عرضه بازی‌های فرست-پارتی جدید برای PSVR 2 می‌تواند عاملی دیگر برای جذب گیمرها به این پلتفرم باشد. سونی تاکنون در مورد برنامه‌های خود برای انتشار بازی‌های جدید PSVR 2 سکوت اختیار کرده است، اما انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد رونمایی از عناوین جدیدی برای این هدست باشیم.

خروج از نسخه موبایل