ایکس‌باکس جدید فراتر از یک کنسول معمولی است

شایعات پیرامون ایکس‌باکس نسل بعدی مایکروسافت داغ‌تر شده و خبرهای جدید از یک استراتژی منحصر به فرد حکایت دارند. منابع آگاه مدعی هستند که ردموندی‌ها در نظر دارند با واگذاری امکان ساخت مدل‌های سفارشی به شرکت‌های ثالث، تنوع و جذابیت ایکس‌باکس سری بعدی را به سطحی جدید ارتقا دهند.

این ایده که پیش‌تر سابقه‌ای در زمینه‌ی دسته‌های ایکس‌باکس داشته، در مورد کنسول جدید نیز دنبال خواهد شد. به این ترتیب، غول‌هایی مانند ایسوس، ام‌اس‌آی و گیگابایت می‌توانند با طراحی و تولید نسخه‌های اختصاصی ایکس‌باکس، ضمن افزایش سهم خود در بازار، به نیازها و سلیقه‌های گوناگون کاربران پاسخ دهند.

تمرکز مایکروسافت بر ویندوز در نسل آینده‌ی ایکس‌باکس، وجه تمایز دیگری از این محصول خواهد بود. گفته می‌شود ایکس‌باکس جدید نقشی فراتر از یک کنسول بازی ایفا کرده و به عنوان یک دستگاه مرجع برای رایانه‌های مبتنی بر معماری کوپایلت‌پلاس عمل خواهد کرد.

با وجود انتشار شایعاتی مبنی بر عقب‌نشینی مایکروسافت از بازار سخت‌افزار گیمینگ و انتشار بازی‌های ایکس‌باکس روی پلی‌استیشن، این استراتژی جدید نشان‌دهنده‌ی تعهد این شرکت به ارائه‌ی تجربه‌ای متمایز و متنوع در حوزه‌ی گیمینگ است.

هنوز جزئیات دقیقی از مشخصات فنی و قیمت ایکس‌باکس نسل بعد در دست نیست، اما شکی نیست که این محصول نوآورانه، تحولات تازه‌ای را در صنعت بازی‌های ویدئویی رقم خواهد زد.

همچنین بررسی کنید ...

هوش مصنوعی انویدیا به کمک گیمرها در پیشبرد مراحل بازی می‌آید

طبق گزارشات، انویدیا در حال توسعه دستیار هوش مصنوعی جدیدی به نام G-Assist است که …