Starfield از غوطه‌وری Red Dead Redemption 2 الهام گرفته است

تاد هاوارد (Todd Howard)، کارگردان Starfield، در خصوص الهام گرفتن این اثر از برخی المان‌های عنوان تحسین شده Red Dead Redemption 2 توضیحاتی را ارائه داده است.

عناوین نقش‌آفرینی بتسدا گیم استودیوز (Bethesda Game Studios) هویت بسیار خاصی دارند و اگرچه ویژگی‌های مختلف بازیکنان را با تجربیات منحصر به فرد خود به مکان‌های مختلف منتقل می‌کند، اما DNA استودیو در هر یک از بازی های آن برجسته است. در Starfield نیز چنین موردی صدق می‌کند، با این حال به عنوان اولین آی‌پی جدید توسعه‌دهنده مذکوردر ۲۵ سال گذشته و به عنوان اولین بازی علمی تخیلی، این استودیو برای الهام گرفتن به بازی‌های مشابه دیگری نیز مانند Mass Effect یا No Man’s Sky توجه کرده است. علاوه بر عناوین مذکور، نام Red Dead Redemption 2 نیز به عنوان منابع الهام این توسعه‌دهنده دیده می‌شود.

تاد هاوارد در مصاحبه‌ی اخیر خود با IGN اظهار کرد که اگرچه شباهت‌های آشکاری بین Mass Effect یا No Man’s Sky و Starfield از لحاظ محیط علمی-تخیلی وجود دارد، اما سازندگان برای الهام گرفتن توجه ویژه‌ای به بازی Red Dead Redemption 2 داشته‌اند. به گفته‌ی هاوارد، Starfield مشابه عنوان جهان باز راکستار (Rockstar) روی جابه‌جایی بازیکنان و غوطه‌ور ساختن آن‌ها در دنیای خود تمرکز می کند تا به آن‌ها اجازه دهد که فانتزی کاوشگر علمی تخیلی خود را ارائه نمایند

هاوارد در خصوص شباهت Starfield با عناوین Mass Effect و No Man’s Sky می‌گوید: «مشخصاً این بازی‌ها عناوین علمی تخیلی هستند و یک داستان علمی تخیلی را ارائه می‌دهند. با این حال، فکر می‌کنم Starfield به طور واضح در برخی مکانیزم‌های خاص شباهت‌هایی به سری Elder Scrolls و Fallout و چیزهایی که تاکنون ساخته‌ایم، دارد.

این عناوین بازی‌هایی هستند که شما را در دنیایی قرار می‌دهند و به یک مکان می‌رسانند. حس می‌کنم Starfield حسی شبیه به Red Dead Redemption 2 دارد، مانند این است که دارم با فانتزی وسترن زندگی می‌کنم. بنابراین در این حالت، شما در حال زندگی در یک فانتزی کاوشگر علمی تخیلی هستید. گاهی اوقات در یک سیاره بایر هستید،و هیچ چیز اتفاق نمی افتد. بنابراین به نظر من، این‌ها بازی‌هایی هستند که احساس می‌کنم در واقعیت دنیای بازی ریشه دارم و هر چیز دیگری به نوعی ناپدید می‌شود.»

البته Starfield به عنوان یک اثر اکشن نقش‌آفرینی مبتنی بر سیستم انتخاب چندان شبیه به Red Dead Redemption 2 نخواهد بود. این اولین باری نیست که یک بازی جهان باز از ساخته‌ی وسترن راکستار الهام می‌گیرد. نینتندو به صراحت از Red Dead Redemption 2 به عنوان منبع الهام بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom یاد کرده است.

گفتنی است که بازی Starfield در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۴۰۲ (۶ سپتامبر ۲۰۲۳) برای ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد و از روز اول انتشار برای مشترکان سرویس گیم پس در دسترس خواهد بود.

منبع : گیم فا

همچنین بررسی کنید ...

Little Nightmares 3: سفری به تاریکی با تاخیر!

در خبری ناامید کننده برای طرفداران، شرکت Bandai Namco و استودیو Supermassive Games اعلام کردند …