کنترلرهای ایکس باکس One با نسل بعدی Xbox کار می‌کنند

اینکه کمپانی مایکروسافت در حال کار بر روی کنسول نسل بعدی Xbox با عنوان پروژه اسکارلت (Project Scarlett) است، بر کسی پوشیده نیست. در حالت عادی اینگونه است که با معرفی هر کنسول جدیدی، لوازم جانبی و کنترلر مخصوص به همان کنسول معرفی می‌شوند. در بیشتر موارد هم کنسول جدید از تجهیزات کنسول‌های نسل قدیم پشتیبانی نمی‌کند. اما در پروژه اسکارلت ماجرا متفاوت خواهد بود.

543355 - کنترلرهای ایکس باکس One با نسل بعدی Xbox کار می‌کنند

خبر خوب این است که اگر قصد خرید نسل بعدی Xbox را داشته باشید و در حال حاضر هم کنسول Xbox One را در اختیار دارید، احتمالاً نیاز به صرف هزینه برای خرید کنترلر را نخواهید داشت. چراکه مایکروسافت تأیید کرده است که همه کنترلرهای Xbox One با کنسول نسل آینده آن هم سازگار خواهند بود. این یعنی فارغ از آنکه چه نسخه‌ای از کنترلر Xbox One را در اختیار داشته باشید می‌توانید از آن در نسل بعدی Xbox هم استفاده کنید.

این خبر بدون شک برای گیمرها خوشحال کننده خواهد بود، به خصوص آن دسته از کاربرانی که مبلغ نسبتاً زیادی را برای خرید کنترلرهای Xbox Elite پرداخت کرده‌اند. اینکه هنوز می‌توانند از کنترلر گرانقیمت خود استفاده کنند و نیازی به خرید نسخه جدید آن ندارند، مسرت بخش است. البته هنوز به‌طور کامل مشخص نیست که آیا کنترلرهای نسل قدیمی تمام امکانات نسخه‌های جدید را پوشش خواهند داد یا خیر.

از نسل بعدی Xbox چه می‌دانیم؟
تا امروز اخبار بسیار زیادی درخصوص نسل بعدی کنسول اکس‌باکس منتشر شده اما اکثر آنها به تأیید مایکروسافت نرسیده است. به عنوان مثال گفته شده که این کنسول در دو نسخه، یک نسخه قوی قابل رقابت با پلی استیشن 5 و یک نسخه سبک‌تر اقتصادی راهی بازار خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که این کنسول‌ها پاییز سال آینده معرفی و در تعطیلات روانه بازار شوند. باوجود آنکه این اطلاعات توسط مایکروسافت تأیید نشده، اما گفته شده که نسخه قدرتمندتر (آناکاندا) در حدود 500 دلار و نسخه سبک‌تر (لاکهارت) نصف آن، یعنی 250 دلار قیمت خواهد داشت.

 

منبع : سخت افزار

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …