نسخه جدیدی از بازی مدال افتخار برای VR معرفی شد

دو سال پیش در رویداد Oculus Connect 4 از توافق بین Oculus Studios و Respawn Entertainment که عناوینی همچون Titanfall, Apex Legends و بازی پیش روی Star Wars Jedi: Fallen Order را در کارنامه دارد، پرده‌برداری شد. از آن زمان تا کنون تیم سازنده در Respawn بدون خستگی روی بازی کار کردند تا پتانسیل خلاقانه پشت VR را به حداکثر رسانده و اثر فوق‌العاده‌ای بسازند؛ یعنی یک بازی که ما را به آینده بازی‌های VR می‌برد و آن چیزی نیست جز نسخه‌ی جدیدی از سری بازی‌های پرطرفدار مدال افتخار با نام کامل Medal of Honor: Above and Beyond.

Medal of Honor: Above and Beyond دوباره نبردهای تاریخی جنگ جهانی دوم را به خط مقدم بر‌می‌گرداند آن هم در قالب یک تجربه حماسی متفاوت‌تر از هرچیزی که تاکنون دیده‌اید. در جریان بازی شما نقش یک مامور از جناح متفقین منتسب به اداره‌ی خدمات استراتژیک (Office of Strategic Services) را برعهده می‌گیرید که وظیفه دارد ماشین جنگی نازی‌ها را از پا در آورد. با پیشروی در بازی و انجام ماموریت‌هایتان در سرتاسر اروپا با نیروهای مقاومت فرانسه همکاری خواهید کرد تا در عملیات نازی‌ها در پشت خطوط دشمن خرابکاری کنید.

علاوه بر بخش‌ داستانی و چند نفره، در Medal of Honor: Above and Beyond یک قسمت دیگری با نام گالری داستانی وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد با کهنه‌سربازها و بازماندگان جنگ جهانی دوم همنشین شوید و همزمان با شنیدن صدای آن‌ها اتفاقات و مناطقی که تاریخ را ساخته‌اند، از نزدیک و به کمک واقعیت مجازی ببینید. Peter Hirschmann که نویسنده مدال افتخار اصلی در آن زمان بود و اکنون در Respawn روی این نسخه کار می‌کند، ‌می‌گوید:

«از همان ابتدا مدال افتخار گیمرها را با تلاش‌های قهرمانانه و فداکاری‌های بزرگ نسل‌های قبلی که آزادی امروز ما را تامین کردند، آشنا کرده است. به کمک VR ما می‌توانیم به معنای واقعی کلمه گیمرها را در نقش یک سرباز جنگ جهانی دوم قرار بدهیم. این سطح از واقعیت که پلتفرم Rift در اختیار ما قرار می‌دهد، باعث می‌شود که بتوانیم آن داستان را با روش‌های پرمعنی بازگو کنیم و بدین ترتیب نهایت تاثیرگذاری آن فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های گذشته را با دیگران به اشتراک بگذاریم. مصاحبه با کهنه‌سربازهای جنگ جهانی دوم امتیاز بزرگی برای ما بود و به ما اجازه داد به کسانی که در آن زمان خدمت کرده‌اند نهایت احترام و وفاداری را داشته باشیم. آن‌ها به ما کمک می‌کنند که احساسات واقعی و تاثیر تاریخی این موضوع را به گونه‌ای به گیمرها منتقل کنیم که رویشان تاثیر بگذارد.»

به کمک این دقت تاریخی، مکانیزم‌های گیم‌پلی و شاخص‌های دیگر به درستی در مکان خود تعبیه شده‌اند. نسخه جدید مدال افتخار به عنوان یک بازی شما را سرگرم خواهد کرد ولی علاوه بر آن می‌خواهد شما را وادار کند کمی تامل کرده و در مورد اتفاقات گذشته فکر کنید و ببینید که آن‌ها چگونه باعث بالا آمدن دنیای امروز ما شدند. و این تنها با طبیعت واقع‌گرایانه VR امکان‌پذیر است زیرا به گیمرها اجازه می‌دهد صحنه‌ها و صداهای نبرد را جوری تجربه کنند که گویا خودشان در آنجا حضور دارند. این باعث خواهد شد که هر لحظه به اهمیت موقعیتی که در آن هستند، فکر کنند و با کسانی که در واقعیت این صحنه‌ها را تجربه کرده‌اند همدردی کنند.

Medal of Honor: Above and Beyond در سال 2020 برای هدست واقعیت مجازی Oculus Rift منتشر خواهد شد.

منبع : سخت افزار

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …