بازی Mafia 4 در راه است؟

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت نامدار تیک تو اینتراکتیو به تازگی نشان تجاری جدیدی در ارتباط با سری مافیا به ثبت رسانده که ظاهرا به ساخت بازی Mafia 4 اشاره می کند.

مجموعه مافیا بی شک جزء یکی از بهترین و خاطره انگیزترین آثار تاریخ صنعت بازی های ویدیویی است که دو نسخه ابتدایی آن به لطف روایت داستان عالی و درگیرکننده، نظر شماری از بازیکنان در اقصی نقاط جهان را به خود جلب کرد. در پی موفقیت و دستاوردهای چشمگیر این سری، توکی گیمز (2K Games) به ساخت دنباله بازی علاقه مند شد و وظیفه توسعه آن را به استودیوی هنگر 13 (Hanger 13) محول کرد. اما این موضوع نتیجه چندان خوب و رضایت بخشی را برای این شرکترقم نزد و اثر Mafia III به خاطر مشکلات و ایرادات ریز و درشت فراوان، هرگز نتوانست آنطور که باید و شاید عمل کند.

با همه این ها، هم اکنون نزدیک به سه سال از عرضه بازی مافیا 3 می گذرد و متاسفانه هنوز هیچ حرفی از ساخت نسخه بعدی این مجموعه توسط شرکت ناشر به میان زده نشده است. اما، این به معنی پایان عمر سری مافیا نیست و اخیرا زمزمه هایی در خصوص عرضه دنباله سری به گوش رسیده که طبق آن ها، به نظر می رسد سازندگان در سکوت خبری روی ساخت بازی Mafia 4 فعالیت می کنند. البته، برخی دیگر از گمانه زنی ها هم از عرضه نسخه بازسازی شده Mafia 2 حکایت دارند!

ماجرا از جایی آغاز می شود که تیک تو اینتراکتیو، شرکت مادر توکی گیمز، چندی پیش نام تجاری جدیدی در ارتباط با سری مافیا به ثبت رسانده و از همه مهمتر، نشان تجاری دو نسخه ابتدایی مجموعه را نیز تمدید کرده است. به دنبال این موضوع، در حالی که شماری از بازیکنان ثبت نشان تجاری جدید را مرتبط با بازی مافیا 4 می دانند، اما تمدید نشان تجاری دو نسخه اول این فرانچایز به خصوص Mafia 2 هم کمی تعجب برانگیز است، چرا که طبق اعلام وب سایت معتبر PC، علائم تجاری باید هر ده سال یک بار تمدید شوند.

این در حالی است که هم اکنون قریب به هشت سال از عرضه مافیا 2 گذشته و شرکت تیک تو اینتراکتیو عملا نیازی به تمدید این نام تجاری نداشت. با عنایت به این موارد، چندان دور از انتظار نیست که این اقدام در نهایت به ساخت بازی Mafia 4 و یا نسخه بازسازی شده Mafia 2 ختم شود.

در ادامه، هرچند که ثبت نام تجاری جدید پروسه نسبتا گرانی است و به طور معمول شرکت ها با یک برنامه ریزی کامل و دقیق دست به چنین اقدامی می زنند، اما باید بدانید که شرکت توکی گیمز و تیک تو اینتراکتیو هنوز واکنشی در قبال شایعه بازی Mafia 4 و یا نسخه ریمستر بازی مافیا 2 از خود نشان نداده اند. از این رو، تا به این لحظه نمی توان درباره آینده این مجموعه پرطرفدار اظهار نظر کرد.

شایان به ذکر است؛ بازی Mafia 3 به عنوان جدیدترین نسخه سری مافیا در تاریخ 16 مهر سال 95 (هفتم اکتبر سال 2017 میلادی) توسط شرکت توکی گیمز روی سه پلتفرم پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد و در حال حاضر نسخه استاندارد آن با قیمت 39.99 دلار در فروشگاه های رسمی از جمله استیم به فروش می رسد.

 

منبع : کلیک

درباره admin

خبر پیشنهادی

456344 310x165 - بازي Fallout 76 آپدیت جدید عرضه کرد

بازي Fallout 76 آپدیت جدید عرضه کرد

تيم سازنده‌ي بازي Fallout 76 همان طور که در گذشته اعلام کرده بود، امروز يک …