پلی استیشن ۵ همراه با پلی استیشن ۵ پرو معرفی می شود

بر اساس اعلام خبرنگاری ژاپنی سونی قصد دارد پلی استیشن ۵ پرو را همزمان با نسخه عادی پلی استیشن ۵ معرفی کند. او مدعی است قیمت این کنسول ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار بیشتر از مدل عادی خواهد بود.

آن طور که گفته می‌شود پلی استیشن ۵ قرار است ۴ برابر قوی‌تر از پلی استیشن ۴ باشد، اما طبق شایعات جدید، سونی می‌خواهد نسخه قدرتمندتر نسل بعدی کنسول خود را خیلی زود معرفی کند. پلی استیشن ۴ در نوامبر سال ۲۰۱۳ معرفی شد و سه سال بعد آپدیت پلی استیشن ۴ پرو را دریافت کرد. در حال حاضر هیچ تاریخی برای عرضه پلی استیشن 5 اعلام نشده، بنابراین طبیعی است که حداقل فعلا هیچ‌کس به فکر پلی استیشن ۵ پرو نباشد.

با این حال، ظاهرا سونی ایده متفاوتی دارد. خبرنگاری ژاپنی به نام زنجی نیشیکاوا (Zenji Nishikawa) مدعی است که Play Station 5 همراه با پلی استیشن ۵ پرو عرضه خواهد شد. قیمت PS5 Pro چیزی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار بیشتر از مدل پایه خواهد بود. نیشیکاوا می‌گوید سونی دریافته که مردم از وجود نسخه قوی‌تر کنسول آن‌ها استقبال می‌کنند، به همین دلیل می‌خواهد از همان ابتدا Play Station 5 Pro را عرضه کند.

این خبرنگار ژاپنی از خبرنگاران قابل اعتماد به حساب می‌آید چرا که قبلا پیش از معرفی رسمی نینتندو سوئیچ لایت از عرضه این کنسول نیز خبر داده بود.

مارک سرنی، معمار سیستم‌های کنسولی پیش‌تر اعلام کرده بود که پلی استیشن ۵ از صدای سه‌بعدی، گرافیک 8K و Ray Tracing پشتیبانی می‌کند. پردازنده مرکزی این دستگاه تراشه‌ای هشت هسته‌ای از سری Ryzen خواهد بود که با معماری Zen 2 ساخته می‌شود. PS5 در بخش GPU هم از پردازنده‌های گرافیکی سری Radeon Navi استفاده می‌کند.

طراحی احتمالی پلی استیشن ۵ قبلا به صورت طرح و رندر لو رفته بود و شمایلی بسیار متفاوت از نسخه‌های قبلی این کنسول را نشان می‌داد. این طراحی مورد تایید توسعه‌دهنده‌ای به نام متیو استات هم قرار گرفت اما هنوز نمی‌دانیم که کدام نسخه از PS5 ممکن است از این طراحی استفاده کنند.

نظر شما چیست؟ منتظر پلی استیشن ۵ هستید یا پلی استیشن ۵ پرو را؟

 

منبع : ترنجی

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …