Google Play Pass با بیش از 350 برنامه و بازی رونمایی شد

پس از رونمایی موفقیت آمیز اپل از اپل آرکید، گوگل نیز تصمیم به رونمایی از برنامه خاص خود ویژه بازی های پولی تلفن همراه دارد. این برنامه گوگل پلی Pass نام داشته و قرار است در همین هفته با 350 برنامه و بازی شروع به کار کند. هزینه ای که کاربران باید برای استفاده از این برنامه بپردازند برای سال اول تنها ماهی 1.99 دلار است. این هزینه پس از یک سال به ماهی 4.99 دلار افزایش می یابد که با قیمت ماهانه اپل آرکید در زمان رونمایی برابر است.

یکی از اولین تفاوت های این دو برنامه آن است که بازی های اپل آرکید ویژه سیستم عامل iOS بوده و در سیستم های اندرویدی یافت نمی شوند، اما عکس این موضوع برای گوگل پلی Pass صدق نمی کند. بازی های موجود در این برنامه در سیستم عامل iOS نیز قابل اجرا هستند.

از دیگر تفاوت های این دو برنامه آن است که اپل آرکید تنها دارای بازی است، اما گوگل پلی Pass دارای برنامه هایی بدون تبلیغات همچون AccuWeather نیز هست. گوگل پلی Pass همچنین دارای بازی هایی برای کودکان بوده و قرار است ماهانه برنامه و بازی های تازه ای به این برنامه افزوده شود.

از آن جا که گوگل پلی Pass تنها دارای بازی هایی نیست که روی سیستم عامل اندروید کار کنند و سایر برنامه ها را نیز در خود جای داده، تعداد عناوین موجود در آن تقریبا سه برابر عناوین موجود در اپل آرکید است.

مثل اپل آرکید، گوگل پلی Pass نیز قرار است تب مخصوص به خود را در برنامه گوگل پلی داشته باشد. در این قسمت بازی ها بر اساس ژانر، محبوبیت و سایر فاکتورها – دقیقا مانند یک اپ استور کوچکتر – طبقه بندی می شوند. بازی ها در گوگل پلی Pass با علامت خاصی مشخص می شوند که راحت تر قابل تشخیص باشند.

یکی دیگر از نکات مثبت در رابطه با استفاده از گوگل پلی Pass نسبت به اپل آرکید آن است که بازی های موجود در آن می توانند بین تمام اعضای خانواده به اشتراک گذاشته شوند. هر بازی می تواند با 5 نفر از سایر اعضای خانواده به اشتراک گذاشته شود.

با این حال، ما پیش از این نیز می دانستیم گوگل مشغول کار روی تولید رقیبی برای سرویس اپل آرکید است؛ آن چه مشخص نبود تاریخ رونمایی از این برنامه و قیمت رسمی استفاده از آن بود.

گوگل پلی Pass قرار است همین هفته روی دستگاه های اندرویدی در آمریکا قابل نصب باشد. سایر کشورها نیز به زودی از این سرویس بهره مند می شوند. کاربران می توانند پیش از پرداخت ماهانه 1.99 دلار به مدت 10 روز از این برنامه به صورت رایگان استفاده کنند و پس از گذشت یک سال، این قیمت به ماهی 4.99 دلار افزایش پیدا می کند.

منبع : کیلک

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …