بازی‌های خاطره‌انگیز برای کنسول‌های جدید عرضه می‌شوند

بازی‌هایی که آنها را با عنوان کلاسیک می‌شناسیم بیشتر به بازی‌هایی مربوط می‌شود که مربوط به دوران‌های قبل از معرفی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس مربوط می‌شوند. در ادامه روند عرضه این بازی‌ها برای کنسول‌ها و سیستم‌های روز، استودیوهای توسعه دهنده دو بازی محبوب دیزنی شیرشاه و علاءالدین تصمیم گرفته تا این بازی‌ها را برای کنسول‌های جدید عرضه کنند.

اگر شما از نسل دهه شصت یا هفتاد باشید حتماً با بازی‌های جذاب کنسول‌هایی مانند نینتندو، سگا جنسیس و یا گیم بوی آشنایی دارید و چه فرصت عالی خواهد بود اگر بتوانیم این یادی از گذشته کنیم و حتی برای چند دقیقه بتوانیم با بازی‌های آن کنسول‌ها، سری به دنیای کودکی و نوجوانی بزنیم.
با توجه به دلایلی که گفتیم استودیوهای Nighthawk Interactive و Digital Eclipse از برنامه خود برای رونمایی نسخه جدید بازی‌های خود برای کنسول‌های جدید ولی با همان ظاهر قبلی خبر داده‌اند.

در واقع می‌توانیم به نکته اصلی این عرضه جدید که امکان بازی کردن این بازی‌ها در صفحات نمایشگر با رزولوشن‌های بالا مانند 1080p اشاره کنیم که پیش از این با استفاده از امولاتورها ممکن نبوده است.
نکته دیگر این است که علی‌رغم اینکه این دو بازی دو توسعه دهنده متفاوت دارند ولی طی قراردادی که با کمپانی والت دیزنی منعقد شده قرار است هر دو آنها طی یک مجموعه به نام Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King عرضه شده و برای خرید آنها کافیست تنها یک نسخه از مجموعه تهیه شود.

جدای از بحث‌ها رترو، می‌توان حتی حالتی را به وضعیت اجرای این بازی‌ها اضافه کرد که در آن با افزودن چند فیلتر نرم‌افزاری، امکان شبیه‌سازی بازی‌ها با حالتی شبیه به نمایش در تلویزیون‌های CRT قدیمی نیز ایجاد شود.
علاوه بر آن حالت پیشرفته نیز در بازی‌های مذکور وجود دارد و کاربر می‌تواند در هر لحظه از محیط بازی نسبت به ذخیره وضعیت اقدام نماید؛ کاری که شاید بزرگترین مزیت بازی‌های فعلی باشد و بسیاری از ما در دوران کودکی و نوجوانی خود آرزوی آن را داشتیم.
البته کدهای تقلب این بازی‌ها نیز در دسترس خواهد بود ولی مسلماً برای افرادی که می‌خواهند لذت کامل و واقعی را از بازی ببرند زیاد کاربردی نخواهند بود.

این نسخه جدید قرار است به صورت فیزیکی و با قیمت 30 دلار برای PC و کنسول‌های PS4، X1 و نینتندو سوئیچ عرضه شود.

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …