خبر خوش مایکروسافت برای کاربران Xbox 360

کنسول بازی Xbox 360 یک کنسول محبوب نسل هفتمی شرکت مایکروسافت بود. این کنسول رقیب سرسخت PS3 بود؛ کنسولی که با وجود فروش بالا، نتوانست به مانند مدل‌های Xbox 360 کاربران را به سمت خود جذب کند. بیش از 14 سال از معرفی Xbox 360 می‌گذرد و حالا اتفاقی که به تازگی روی داده است، احتمالاً برای آخرین بار این کنسول دوست داشتنی را بر سر زبان‌ها انداخته است.

توسعه دهندگان بسیاری این کنسول را از لیست بازی‌های خود کنار گذاشته و برای خرید آن هم بسیار دیر شده است؛ این در حالی است که در سال 2020 نیز شاهد ورود نسل نهم به بازارهای جهانی هستیم. در همین حال مایکروسافت طی اقدامی عجیب و دو از انتظار، یک بروزرسانی نرم افزاری را برای Xbox 360 منتشر کرده است. مدت‌ها پیش، سونی PS3 را از گردونه روزگار خارج کرده و حالا به نظر می‌رسد که مایکروسافت گیمرهای قدیمی را هم فراموش نکرده است.

با جود گذشت 14 سال از معرفی این کنسول بازی، مایکروسافت به تازگی در صفحه پشتیبانی Xbox 360 یک به‌روزرسانی نرم افزاری را منتشر کرده است؛ این به‌روزرسانی حاوی اصلاحاتی در مورد اشکالات جزئی بوده و هنوز مشخص نشده است که تا چه حد به بهبود کارایی آن در بازی‌ها کمک می‌کند. بیش از یک سال از آخرین به‌روزرسانی Xbox 360 گذشته و آخرین به‌روزرسانی اصلی و مادر این دستگاه در سال 2015 منتشر شده بود.

مایکروسافت در توضیحات این به‌روزرسانی تنها اعلام کرده است که این آپدیت به منظور رفع برخی مشکلات و بهبودها ارائه می‌شود. Xbox 360 از زمان عرضه یعنی در نوامبر سال 2005 تا زمان قطع تولید در سال 2017، بیش از 84 میلیون دستگاه فروش را به نام خود ثبت کرده است. به گفته مایکروسافت، گیمرها 78 میلیارد ساعت را صرف بازی با Xbox 360 کرده‌اند. مایکروسافت در حال حاضر بر روی پروژه نسل نهم خود با نام Project Scarlett متمرکز است که در اوایل سال 2020 معرفی خواهد شد.

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …