آیا نسخه جدید بازی Alan Wake ساخته خواهد شد ؟

امروز استودیو بازی سازی Remedy Entertainment که با ساخت عناوین Max Payne ،Alan Wake ،Quantum Break و Control شناخته می‌شود اعلام کرد که حق ساخت بازی Alan Wake را از مایکروسافت گرفته است و این بازی دیگر در انحصار مایکروسافت قرار ندارد؛ این خبر احتمال ساخت نسخه جدید این بازی را افزایش داده است.

پیش از این حق ساخت Alan Wake در اختیار مایکروسافت بود، اما امروز مایکروسافت حق ساخت آن را به Remedy منتقل کرده است. پیش از این اگر استودیو Remedy قصد ساخت ادامه بازی Alan Wake را داشت، باید آن را به شکل انحصاری برای کنسول ایکس باکس و کامپیوترهای خانگی عرضه می‌کرد، اما در حال حاضر دیگر هیچ محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده، استودیو Remedy علاوه بر بدست آوردن حق نشر Alan Wake، بیش از 2.5 میلیون یورو برای بازی‌های گذشته خود در نیمه دوم سال 2019 از مایکروسافت دریافت خواهد کرد.

انتظار می‌رود که Remedy با پس گرفتن حق ساخت Alan Wake این بازی را بر روی سایر کنسول‌های گیمینگ عرضه کند، اما تا به این لحظه خبری در خصوص عرضه این بازی برای سایر پلتفرم‌ها منتشر نشده است، اما با توجه به فروش ضعیف بازی Alan Wake امکان عرضه آن برای سایر کنسول‌ها بسیار زیاد است. این خبر برای طرفداران کنسول ایکس باکس چندان خوش آیند نبود زیرا این بازی دیگر انحصاری مایکروسافت نخواهد بود، اما از طرف دیگر احتمال ساخت نسخه دوم و سوم این بازی افزایش پیدا کرده است و بدون شک این موضوع خبر خوبی برای طرفداران بازی Alan Wake است.

بازی محبوب Alan Wake برای اولین بار در سال 2010 بر روی کنسول ایکس باکس 360 عرضه شد، اما متاسفانه استودیو Remedy زمان بدی را برای عرضه این بازی در نظر گرفت زیرا در آن تاریخ بازی‌های پرطرفدار دیگری در حال عرضه بودند و این موضوع باعث شد تا توجه کاربران به عنوان Alan Wake کاهش پیدا کند و این بازی فروش ضعیفی را تجربه کند. پس از مدتی در سال 2012 این بازی برای کامپیوترهای خانگی عرضه شد.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …