معرفی بازی Critical Ops؛ کانتر، برای حرفه‌ای‌ها

همانطور که در مطلب بهترین‌های جایگزین‌های کانتر روی گوشی هم گفته بودم، Standoff 2 همچنان نزدیک‌ترین تجربه به این شوتر معروف را ارائه می‌دهد. این جایگزین کانتر اندروید و iOS همزمان که توانسته خودش را از مسائل قانونی کپی رایت دور نگه دارد موفق‌ شده با رابط کاربری، نقشه‌ها و شوتینگ مشابهش کانترترین تجربه موبایل را به‌وجود بیاورد.

با این حال Standoff 2 نیز به سرنوشت دیگر بازی‌های اخیر محبوب گوشی دچار شده است؛ کاربران ایرانی بدون نرم‌افزار تغییر آی‌پی نمی‌توانند بازی را اجرا کنند و برای عنوان آنلاین سریعی مثل Standoff 2 که وضعیت اینترنت در آن حرف اول را می‌زند، مشخصا این مسئله می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی تجربه کاربر می‌گذارد.

Critical Ops می‌تواند جای خالی این بازی را پر کند. Critical Ops که سال ۲۰۱۵ منتشر شد، با ده‌ها میلیون دانلود نه تنها یکی از محبوب‌ترین شوترهای تلفن‌های هوشمند است بلکه به‌خاطر ذات تاکتیکی خود توانسته به «ورزش‌های الکترویکی» (eSport) هم راه یابد. بازی روندی شبیه به بقیه تیراندازی‌های گوشی پیش گرفته؛ یکی از مودهای گیم‌پلی را انتخاب می‌کنید و می‌جنگید.

در حال حاضر Critical Ops سه حالت گیم‌پلی اصلی دارد که دو تا از آن‌ها شبیه به کانتر هستند. در Deathmatch دو تیم مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و تیمی که افراد بیشتری را بکشد برنده خواهد شد و در Defuse نیز با همان قضیه کاشتن بمب و خنثی کردنش روبه‌رو هستیم. اما سومین مود بازی با نام Gun Game شناخته می‌شود.

در این مود همه بازیکن‌ها کارشان را با اسلحه‌های ساده‌تر آغاز می‌کنند و با کشتن افراد بیشتر، تجهیزات و اسلحه‌هایشان قوی‌تر خواهد شد. همچنین اگر خواستید با دوستان‌تان بازی را تجربه کنید، می‌توانید یک مسابقه با قوانین خودتان ساخته و با دعوت بقیه استارت نبرد را بزنید.

Critical Ops تمام موارد لازم برای لذت بردن از یک شوتر گوشی را دارد؛ تنظیمات گرافیکی زیاد که بازی روی گوشی‌های مختلفی قابل اجرا کرده، حضور حالت‌های گیم‌پلی مختلف که باعث شده بازیکن تجربه‌ای متنوع‌تر داشته باشد و سیستم تیراندازی نسبتا خوب که می‌تواند آن حس حضور در نبردها را به بازیکن القا کند.

ولی علت اینکه در تیتر از «کانتر، برای حرفه‌ای‌ها» نام بردم به‌خاطر کنترل سخت و نبود بخش آموزشی طولانی مدت است. بازی تیراندازی خودکار ندارد و با وجود اینکه قابلیت شخصی‌سازی دکمه‌ها وجود دارد ولی باز نمی‌توان به آن نتیجه دل‌خواهی که قبلا در پابجی موبایل یا Standoff 2 دیده بودیم، برسیم.

نکته بعد که مهم‌تر است و حتی Standoff 2 نیز از آن رنج می‌برد، به سختی بازی در همان دقیقه‌های اول برمی‌گردد. وقتی برای اولین بار پابجی موبایل را بازی می‌کنید، خیلی از دشمنان‌تان ربات‌ها هستند و بنابراین در خلال مبارزات هم بیشتر یاد می‌گیرید و هم لذت پیروزی را برای دفعات مختلف می‌چشید.

Critical Ops چنین چیزی ندارد و این ویژگی شاید باعث شود که در ابتدا از بازی خسته شده و آن را کنار بزنید. در واقع Critical Ops جزو شوترهایی است که باید به آن‌ها وقت داد. ممکن است در مسابقات اول زیاد بمیرید ولی همین که بازی دست‌تان بیاید، کم کم حس خوب پیروزی را خواهید چشید.

 

منبع : دیجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …