گزارشات حاکی از درآمد چشمگیر PUBG Corp هستند

35345345345 - گزارشات حاکی از درآمد چشمگیر PUBG Corp هستند

PUBG یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین عناوین بتل رویال این روزها در میان گیمرها است. جدیدترین گزارشات نشان‌دهنده کسب درآمد چشمگیر PlayerUnknown’s Battlegrounds از کاربران PC، به خصوص در قاره آسیا هستند.

اگرچه فورتنایت به عنوان یکی دیگر از عناوین بتل رویال موفق، قادر به کسب درآمد میلیارد دلاری شده بود، PUBG نیز عملکرد خوبی را از خود نشان داده و چندان از رقیب خود بار نمانده است. کمپانی کره‌ای PUBG Corp، 920 میلیون دلار درآمد از بازی PUBG در سال 2018 میلادی کسب کرده است.

790 میلیون دلار یا بیش از 85 درصد این درآمد حاصل از کاربران نسخه PC بوده است. برای مقایسه بد نیست بدانید کنسول‌ها با درآمد 60 میلیون دلاری و سهم 6.2 درصدی از مبلغ کل، با اختلاف عقب هستند. این در حالی است که کاربران موبایلی سهمی 65 میلیون دلاری را به خود اختصاص داده‌اند.

اما نکته جالب توجه اینکه، بیش از 53 درصد درآمد حاصل، از گیمر کشورهای آسیایی بوده است. این رقم مبلغ خیره‌کننده 487.6 میلیون دلار است که البته با توجه به محبوبیت این بازی در میان گیمرهای کره‌ جنوبی و کشورهای آسیای شرقی رقمی منطقی به نظر می‌رسد

البته میزان سود خالص این کمپانی تنها 34 درصد است. بنابراین سود آوری این عنوان در سال 2018 برای PUBG Corp مبلغی در حدود 310 میلیون دلار بوده است. به گفته کارشناسان این مقدار درآمد به زودی و به محض عرضه نسخه رایگان بازی PUBG افزایش محسوسی را تجربه خواهد کرد.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

345634564 310x165 - بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

بازی Dying Light 2 چرا تاخیر خورد؟

طراح ارشد بازی Dying Light 2 در مجله‌ی EDGE گفت که به دلیل وجود «سیستم‌های …