رایگان شدن بازی شرکت یوبی سافت برای ادای احترام به آتش سوزی نوتردام

5645645546456 - رایگان شدن بازی شرکت یوبی سافت برای ادای احترام به آتش سوزی نوتردام

طی هفته آینده Assassin’s Creed Unity برای پلتفرم PC رایگان خواهد بود. اگر خبرها را دنبال کرده باشید حتما اطلاع دارید که کلیسای تاریخی نوتردام طی حادثه‌ای در آتش سوخت؛ کلیسایی که 856 سال قدمت دارد و یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی فرانسه به حساب می‌آید. این کلیسا به شکل کامل در بازی مذکور بازسازی شده بود و به همین خاطر یوبی‌سافت چنین اقدامی را به نشانه حمایت انجام داده است.

به علاوه شرکت مبلغ پانصد هزار یورو کمک مالی در راستای بازسازی و احیای بنا به کلیسا اهدا می‌کند.

آنها طی بیانیه‌ای چنین موضوعی را اعلام نمودند:
” بازی‌های رایانه‌ای به ما امکان اکتشاف مکان‌ها را به شکلی غیرقابل وصف فراهم می‌کنند؛ امیدواریم با چنین کاری به همه اجازه دهیم چنین قطعه معماری به‌یادماندنی را تماشا کنند. ”

Assassin’s Creed Unity در طی انقلاب فرانسه رخ می‌دهد زمانیکه کلیسای جامع ویران شده بود؛ قسمتی از بازی نیز در نوتردام جریان داشت و شخصیت اصلی آرنو دوریان یکی از تمپلارها را به قتل می‌رساند. کلیسای حاضر در بازی توسط Caroline Miousse در یوبی‌سافت مونترال طراحی شده و ایشان در سال 2014 توضیح داده بودند که مقداری با کلیسای حال حاضر متفاوت است. قسمتی از کلیسا در اواسط قرن هفدهم توسط باد آسیب دید و برداشته شد، Miousse اما با الهام از رمان The Hunchback of Notre-Dame اثر ویکتور هوگو آنرا طراحی کرد.

” نوتردام یکی از نقاط کلیدی پاریس است و شما به محض دیدن آنرا شناسایی می‌کنید که بخشی از آن بخاطر سازه مخروطی بسیار بزرگ در بالای کلیسا است. ”

طی آتش سوزی دوشنبه بخش اعظم قسمت مخروطی و سقف سوختند اما ظاهرا بنای سنگی اصلی آسیبی ندیده است. تعداد زیادی از گنجینه‌ها و آثار باستانی دست نخورده باقی مانده‌اند؛ تحقیقات در رابطه با علت آتش سوزی ادامه دارد اما مسئولین اعتقاد دارند که یک حادثه باعث چنین آتش سوزی شده باشد. نیویورک تایمز چهارشنبه از اختصاص 950 میلیون دلار برای بازسازی نوتردام خبر داد. دولت فرانسه نیز پرتالی برای کمک راه اندازی کرده است تا افرادی که مایل هستند به بازسازی کلیسا کمک کنند از طریق آن اقدام کنند. رئیس جمهور امانوئل مکرون نیز اعلام کرده طی پنج سال عملیات احیا به پایان می‌رسد.

در سال 2017 استودیوی یوبی‌سافت مونترال حالت Discovery Tour را برای Assassin’s Creed Origins توسعه داد که اجازه می‌داد بدون داستان و درگیری با دشمنان قسمت‌های مختلف مصر باستان را تماشا کنیم، یکی از توسعه دهندگان نیز گفته بود اساتید دانشگاه از آنها درخواست نسخه‌ای از بازی را داشته‌اند که بدون خشونت و امور دیگر بتوان از مکان‌های تاریخی آن بازدید کرد و این دلیل وجود چنین حالتی در نسخه مذکور بود.

منبع : سخت افزار

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …