طراحی دستیار هوشمند گیمینگ R.O.N برا گیمرها

5435353 - طراحی دستیار هوشمند گیمینگ R.O.N برا گیمرها

دیروز شرکت معروف انویدیا تیزرهای تبلیغاتی از محصول جدید خود با اسم RON منتشر کرد و این محصول را به عنوان اولین دستیار هوشمند گیمینگ برای پلتفرم کامپیوترهای خانگی معرفی کرد و توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. اما پس از گذشت چند ساعت مشخص شد که این محصول بخشی از شوخی اول آوریل یا همان دروغ سیزده انویدیا بوده است و وجود خارجی ندارد.

به رسم هر ساله در این موقع از سال شاهد اخبار عجیبی از سوی شرکت‌ها معروف هستیم که اکثر آن‌ها بخشی از دروغ سیزده یا همان شوخی اول آویل هستند؛ دستیار هوشمند گیمینگ R.O.N انویدیا هم بخشی از شوخی اول آوریل سال 2019 است. با توجه به این موضوع، انویدیا برنامه‌ای برای ساخت این محصول ندارد،‌اما به نظر می‌رسد که مفهوم کلی این محصول توجه رسانه‌ها و کاربران را به خود جلب کرده است. بر اساس تبلیغات منتشر شده، این دستگاه به شکل مداوم روند بازی شما را رصد می‌کند و می‌تواند لحظات جالب آن را ذخیره کند و حتی ویدئوهای جالب از آن بسازد؛ همچنین این دستگاه می‌تواند به توجه به عملکرد گیمر، بازی‌ها را در بهینه ترین حالت ممکن برای آن شخص قرار دهد و کاربران را از آخرین اخبار گیمینگ مطلع سازد.

در قسمت بالایی دستگاه R.O.N انویدیا، شاهد استفاده از چندین لنز هولوگرام برای ایجاد تصاویر هولوگرافیک سه بعدی هستیم؛‌ با توجه به این موضوع اگر انویدیا قصد ساخت چنین محصولی را داشته باشد، به این زودی‌ها شاهد آن نخواهیم بود؛ اما بدون شک R.O.N یکی از جذاب‌ترین طرح‌های مفهومی برای آینده صنعت گیمینگ است و توانسته توجه‌های بسیاری را به خود جلب کند. البته باید توجه داشت که در سال‌های اخیر شرکت انویدیا سرمایه گذاری‌های بسیاری بر روی فناوری هوش مصنوعی انجام داده است و این موضوع امکان ساخت پرویه دستیار هوشمند گیمینگ R.O.N را افزایش می‌دهد.

در حال حاضر شرکت‌های آمازون و گوگل در صدر جدول تولید کنندگان دستگاه‌های مجهز به دستیار هوشمند به خصوص اسپیکرهای قابل حمل مجهز به این فناوری قرار دارند؛ اما تا این لحظه هیچ شرکتی به طور جدید اقدام به استفاده از دستیار‌های هوشمند در صنعت گیمینگ نکرده است؛ همچنین در سال‌های اخیر انویدیا کنسول گیمینگ Shield خود را بروزرسانی نکرده است و این بهترین موقعیت برای انویدیا است تا نسخه جدید این کنسول را با دستیار هوشمند گیمینگ به بازار عرضه کند و به عنوان اولین شرکت در جهان دستیار هوشمند گیمینگ خود را معرفی کند.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …