سرورهای یک بازی پرطرفدار برای کاربران ایرانی مسدود شد!

33333331 - سرورهای یک بازی پرطرفدار برای کاربران ایرانی مسدود شد!

این روزها گیمر‌های ایرانی برای انجام بازی‌های آنلاین با مشکلات بسیاری مواجه هستند. به تازگی مشخص شده است که سرور‌های بازی مورد انتظار Division 2 مانند بازی Apex Legends بر روی کاربران ایرانی مسدود شده است و این موضوع باعث افزایش نگرانی گیمرهای ایرانی شده است.

در سال‌های گذشته گیمرهای ایرانی با چالش‌ها فراوانی برای اجرای بازی‌های آنلاین از جمله سرعت پایین اینترنت و پینگ بالا روبرو بوده‌اند؛ متأسفانه علاوه بر این مشکل‌ها مشکلات بزرگ‌تری هم در برابر گیمرهای ایرانی قد علم کرده است. اخیراً برخی از بازی‌های تحت شبکه مانند Apex Legends، آدرس آی پی کاربران ایرانی را بر روی سرورهای خود مسدود کرده اند و گیمرها برای اجرای این بازی‌ها مجبور به تغییر آی پی خود هستند که معمولاً باعث افزایش پینگ می‌شود. به تازگی مشخص شده است که سرورهای بازی Division 2 هم برای کاربران ایرانی مسدود شده است و هر روز به تعداد این بازی‌ها افزوده می‌شود.

33333333332 - سرورهای یک بازی پرطرفدار برای کاربران ایرانی مسدود شد!

زمانی که نسخه آزمایشی بازی Division 2 عرضه شده بود، برخی از کاربران ایرانی در زمان اتصال به سرورهای آن با مشکلاتی مواجه می‌شدند که به استفاده از آدرس‌های DNS خاص این مشکل قابل حل بود. در ابتدا گمان می‌کردیم که این موضوع با عرضه نسخه کامل بازی حل شود، اما حالا دیگر با تغییر DNS هم قادر به اجرای بازی نخواهید بود و آی پی های ایران بر روی سرورهای بازی Division 2 کاملاً مسدود شده است. برای پیگیری دلیل این موضوع، ایمیل‌هایی که شرکت یوبیسافت ارسال شده است و این شرکت در پاسخ اعلام کرده است که به دلیل قوانین جدید رگولاتوری، در حال حاضر کاربران ایرانی قادر به انجام این بازی نخواهند بود.

البته Apex Legends و Division 2 اولین بازی‌هایی نیستند که کاربران ایرانی در انجام آن‌ها با مشکلات مختلف روبرو می‌شوند. پیش از این آی پی کاربران ایرانی در سرورهای بازی‌هایی چون راکت لیگ و حالت آنلاین Red Dead Redemption 2 و MGS V: The Phantom Pain هم مسدود شده بود؛ اما متأسفانه به نظر می‌رسد که تحریم‌های بین‌المللی در حال گسترش بوده و پای آن‌ها به خدمات تحت شبکه و بازی‌های آنلاین هم باز شده است. در صورتی که نسخه دیجیتالی بازی Division 2 را برای کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خریداری کرده اید، می‌توانید با مراجعه به پشتیبانی آنلاین این دو شرکت بازی خود را پس بدهید؛ مبلغ بازی به شکل پول مجازی بر روی حساب کاربری شما ذخیره خواهد شد. اما کاربران نسخه PC می‌توانند با استفاده از سرویس‌های تغیر آی پی بازی را اجرا کنند.

 

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …