اجرای بازی Anthem برای کنسول‌ها دردسر ساز می‌شود

بازی جنجالی Anthem پس از نمایش‌های فراوان و تاخیر چند ماهه بالاخره عرضه شد. حال به تازگی گزارش شده است که برخی از کاربران دو کنسول ایکس باکس وان و به خصوص پلی استین 4 پس از اجرای بازی Anthe, با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوند که موجب خاموش شدن و ریستارت کنسول می‌شود.

55585858 - اجرای بازی Anthem برای کنسول‌ها دردسر ساز می‌شود

بازی Anthem بر خلاف انتظارها چندان موفق نبوده و نتوانسته توجه کاربران و منتقدین را به خود جلب کند و در نهایت میانگین نمرات 60 از 100 را دریافت کرده است. اما به نظر می‌رسد که این بازی علاوه بر خطی بودن بخش داستانی و بی هدف بودن ماموریت‌ها، در بخش بهینه سازی گرافیکی هم مشکلات بسیار زیادی دارد. اخیراً برخی از کاربران کنسول پلی استیشن 4 در فروم‌های معتبر گزارشات مبنی بر ایجاد اختلال در عملکرد سخت افزاری کنسول پس از اجرای بازی Anthem را گزارش کرده‌اند؛ این مورد توسط برخی از کاربران کنسول ایکس باک وان هم گزارش شده و حتی این بازی بر روی کامپیوترهای خانگی هم چندان بهینه سازی نشده است.

به نظر می‌رسد که این مشکل به شکل تصادفی رخ می‌دهد و زمان مشخصی ندارد؛ گاهی در منو بازی، در زمان لود کردن مراحل، در وسط ماموریت‌ها یا حتی در زمان اجرای اولیه بازی هم کاربران با این موضوع مواجه شده‌اند. این اختلال حالت ‌های مختلفی دارد که در اکثر مواقع موجب به بسته شدن بازی و انتقال کاربر به صفحه هوم کنسول می‌شود و یا در ویندوز ارور عدم اجرای صحیح برنامه نمایش داده می‌شود؛ حتی برخی از کاربران گزارش کرده‌اند که پس از اجرا بازی Anthem کنسول پلی استیشن 4 آن‌ها کامل خاموش شده و پس از ان وارد یک بوت لوپ ناقص شده است و برای حل مشکل کنسول را در حالت Safe Mode روشن کرده‌اند.

زمانی که کنسول پلی استیشن 4 به شکل نا امن و ناگهانی خاموش شود، دستگاه برای حفظ سلامت هارد دیسک در حالت Safe Mode اجرا می‌شود تا خطا‌های موجود را بررسی کند. در ابتدا شاید برای دفعات اول خاموش شدن ناگهانی کنسول مشکل ساز نباشد، اما تکرار این موضوع به طور قطع به حافظه دستگاه شما آسیب خواهد زد و این موضوع باعث نگرانی برخی از کاربران پلی استیشن 4 در اجرای بازی Anthem شده است. در همین راستا سونی نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان داده و امکان بازپرداخت مبلغ بازی را برای خریداران Anthem فراهم کرده است و این موضوع بدون شک می‌تواند آمار فروش بازی را با مشکلات جدی مواجه کند. این مشکل ممکن است در بروزرسانی‌های آینده این بازی حل شود، اما تا آن زمان توصیه می‌کنیم که از اجرای این بازی صرف نظر کنید.

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …