8 انتظاری که از FIFA 20 داریم

الکترونیک آرتز معمولاً اواخر فصل بهار یا اوایل تابستان از نسخه‌ی جدید سری بازی‌های فیفا رونمایی می‌کند. با وجود اینکه تا فرا رسیدن آن بازه، زمان زیادی باقی مانده است، قصد داریم در این مقاله به انتظاراتمان از بازی فیفا 20 بپردازیم که سال آینده‌ی عرضه خواهد شد.

535353534 - 8 انتظاری که از FIFA 20 داریم

اضافه شدن آب و هوای پویا

این روز‌ها سیستم آب و هوای پویا به یکی از ویژگی‌های الزامی عناوین جهان باز تبدیل شده است و نمونه‌ی کامل و بی نقص آن را نیز می‌توان در بازی اتومبیلرانی Forza Horizon 4 مشاهده کرد. حدوداً بیش از 2 سال پیش بود که شرکت کونامی در اقدامی غیر منتظره، از قابلیت جدید بازی PES 2016 رونمایی کرد که سیستم آب و هوای پویا بود. به واسطه‌ی این سیستم ممکن بود در اواسط بازی آب و هوای آفتابی جای خود را به آب و هوای بارانی دهد که نه تنها جلوه‌های بصری را تحت تاثیر قرار می‌داد، بلکه تاثیر قابل توجهی روی سرعت توپ و عملکرد بازکنان می‌گذاشت و به نوعی می‌توانست سرنوشت یک مسابقه را به طور کامل تغییر دهد.

حال طرفداران خواهان اضافه شدن چنین سیستمی در بازی فیفا 20 هستند.

تغییر در طراحی منوهای بازی

در حالی که مایکروسافت با ویندوزفون توانست کاشی‌های زنده را در میان طرفداران گجت‌های تکنولوژی به محبوبیت برساند، شرکت الکترونیک آرتز نیز چند سالی است که از کاشی‌ها در منوی سری بازی‌های فیفا استفاده می‌کند. برخی استفاده از این طراحی‌ را یکنواخت می‌دانند و امیدوارند که الکترونیک در فیفا 20 از طراحی جدیدی استفاده کند. اگر این اتفاق رخ نداد، امیدوار هستند طراحان بازی حداقل در انتخاب رنگ دقت بیشتری به خرج دهند.

بازگشت کلایو تیلدزلی و اندی تاونزند به عنوان یکی از تیم‌های گزارشگری

مارتین تیلور از سال 2006 الی 2010 با اندی گری و از سال 2011 تا امسال نیز با آلن اسمیت تیم گزارش اصلی سری بازی‌های فیفا را تشکیل می‌داده است. البته در بازی‌های دوستانه فیفا 17 و 18 شاهد حضور تیم گزارشگری کلایو تیلدزلی و اندی تاونزند بوده‌ایم که متاسفانه در هیچ یک از رقابت‌های فیفا 19 حضور ندارند.

اگر سازندگان بازی فیفا 20 بخواهند به خواسته‌ی طرفداران تیلدزلی و تاونزند توجه کنند و این دو را به عنوان تیم گزارشگری اصلی انتخاب کنند، بدون شک تصمیم آن‌ها نارضایتی طرفداران تیم تیلور و اسمیت را به همراه خواهد داشت. بهترین تصمیمی که سازندگان می‌توانند اتخاذ کنند، در بازی فیفا 14 نهفته است. در این نسخه کاربر می‌توانست مطابق با سلیقه‌ی خود تیم گزارشگری اصلی را انتخاب کند. بازگشتن چنین گزینه‌ای در تنظیمات می‌تواند هر دو دسته از طرفداران را راضی نگه دارد و از آن سمت، یکنواختی را نیز از بازی دور کند. بالاخره تیلور بیش از یک دهه است که سری بازی‌های فیفا را گزارشگری می‌کند!

بیشتر شدن سینماتیک‌های قبل از آغاز مسابقه

سال‌هاست که پیش از آغاز هر مسابقه‌ای که در آن توپ استفاده می‌شود و زمین نیز به دو قسمت تقسیم شده است، از شیر یا خط برای تعیین آغاز کننده‌ استفاده می‌کنند و ورزش فوتبال نیز از این قاعده مستثنا نیست. در نسخه‌های قدیمی سری بازی‌های فیفا سینماتیکی وجود داشت که دست دادن دو کاپیتان با یکدیگر و شیر یا خط کردن را به تصویر می‌کشید. متاسفانه چنین سینماتیکی تنها در نسخه‌ی نینتندو سوییچ وجود دارد و نسخه‌های کنسولی فاقد آن‌ هستند.

به خاطر عدم وجود سینماتیک مربوط به شیر یا خط، همیشه این تیم میزبان است که بازی را شروع می‌کند. این موضوع شاید برای برخی چندان حائز اهمیت نباشد اما بدون شک می‌تواند روی مخ طرفدارانی برود که به کوچکترین جزئیات توجه می‌کنند.

افزودن قابلیتی برای تمارض کردن

در چند سال اخیر قابلیتی جدیدی به سری بازی‌های PES اضافه شده است که به واسطه‌‌ی فشردن چند دکمه‌ از کنترلر می‌توانید تمارض کنید. نکته‌ی جالب قابلیت این است که اگر در شرایط درست از قابلیت تمارض استفاده کنید، می‌توانید داور را فریب داده و یک خطا یا حتی پنالتی از تیم حریف بگیرید. اگر هم این کار را در زمان و موقعیت اشتباه انجام دهید، داور متوجه شده، خطا را به نفع تیم حریف گرفته و در برخی مواقع نیز به شما اخطار می‌دهد.

بهبود در طراحی چهره بازیکنان کمتر شناخته شده

این مشکل تنها در سری بازی‌های فیفا وجود ندارد و طرفداران سری بازی‌های PES نیز با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند. در طراحی بازیکنان شناخته شده معمولاً ایراد خاصی وجود ندارد که اگر هم وجود داشته باشد، سازندگان بازی سعی می‌کنند تا انتشار به‌روزرسانی یا در نهایت در هنگام انتشار نسخه‌ی جدید در سال آینده آن را رفع کنند.

موضوع بحث کنونی ما بازیکنان کمتر شناخته شده هستند که سازندگان در هنگام ساخت بازی توجه چندانی به ویژگی‌های ظاهری و چهره‌ی آنان ندارند. بنابراین هیچ شباهتی میان چهره‌ی شبیه سازی شده و چهره‌ی واقعی وجود ندارد. شرایط اما زمانی بدتر می‌شود که در بسیاری از موارد از یک چهره‌ی مشابه برای چندین بازیکن مختلف استفاده کرده‌اند. خودتان تصور کنید، حضور دو بازیکن در زمین با نام‌ها و مشخصات متفاوت که چهره‌های یکسانی دارند.

بهبود شخصی سازی‌های آغازین مد Pro Clubs

اگر از آن دسته افرادی هستید که علاقه‌ی زیادی به مد Pro Clubs سری بازی‌های فیفا دارد و آن را در نسخه‌های سال‌های اخیر تجربه کرده باشید، باید بدانید که در بحث شخصی سازی بازیکن تغییری به وجود نیامده است و همان‌ مدل موها چندین سال است که همینطور تکرار می‌شوند. حال طرفداران انتظار دارند سازندگان بازی فیفا 20 مدل موها‌ی جدیدتری را اضافه کنند و اجازه دهند تا کاربر در شخصی سازی بازیکن خود آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

بهبود مد محبوب Career

مد کریر مشابه مستر لیگ در سری بازی‌های PES است. مربی می‌سازید، تیم انتخاب می‌کنید و سپس به مدیریت آن در طول فصل‌های مختلف می‌پردازید. با وجود اینکه این مد سالهاست بخشی از سری بازی‌های فیفاست اما همچنان با ایده آل بودن فاصله‌ی بسیاری زیادی دارد و طرفداران این مد نیز انتظار دارند مد کریر فیفا 20 نسبت به نسخه‌های سال‌های گذشته در بسیاری از موارد بهبود یابد.

یکی از این درخواست‌ها به کنفرانس‌های مطبوعاتی مربوط می‌شود که در این مد بسیار ساده است. یک ایمیل اسپم مانند دریافت و سپس یکی از گزینه‌های مورد نظر را انتخاب می‌کنید. این در حالی است که کنفرانس‌های خبری در مد The Journey سری بازی‌های فیفا، سیستم بسیار کامل تر و پیچیده تری دارد.

تغییر دیگری که سازندگان می‌توانند اعمال کنند، ایجاد ارتباط میان عملکرد تیم و تعداد طرفداران حاضر در ورزشگاه است که این مسئله میزان درآمد باشگاه‌ را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای مثال، وقتی تیم بازی‌ها را با شکست یا تساوی پشت سر می‌گذارد و رتبه‌ی خوبی نیز در جدول ندارد، تعداد طرفدار کمتری به ورزشگاه می‌آیند و در نتیجه تعداد زیادی از صندلی‌ها خالی خواهند بود. از دیگر تغییراتی که طرفداران انتظار دارند تا در مد کریر فیفا 20 ببینند می‌توان به بهبود سیستم نقل و اتنقالات، قابلیت تمرین یک بازیکن با هدف تغییر پست اصلی و مشاهده‌ی عملکرد یک بازی در فصل‌های گذشته و مقایسه با فصل کنونی اشاره کرد.

منبع : دیجیاتو

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …