بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ منتظرشان هستیم

در سال ۲۰۱۸ شاهد عرضه‌ی تعدادی از بهترین بازی‌های چند سال اخیر بودیم؛ بازی‌هایی مثل God of War و Red Dead Redemption 2 تجربه‌هایی شگفت‌انگیز و جدید در صنعت بازی نشان‌مان دادند.

dsfsdfsdfds - بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ منتظرشان هستیم

روند عرضه‌ی بازی‌های بزرگ و باکیفیت در سال ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد داشت. کم و بیش به پایان عمر دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ نزدیک می‌شویم. شرکت‌های بازی‌سازی مختلف برای سال ۲۰۱۹ بازی‌های بزرگی را در نظر دارند. برخی از این بازی‌ها آن‌قدر بزرگ و مهم هستند که سال‌هاست منتظر عرضه‌ی آن‌ها نشسته‌ایم. بازی‌هایی مثل Cyberpunk 2077 و Death Stranding این طور که به نظر می‌رسد بالاخره قرار است در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شوند.

تصمیم گرفته‌ایم تا در قالب یک مقاله‌ی مفصل، از بهترین بازی‌های ۲۰۱۹ برای شما بگوییم و امیدواریم که این مقاله در طول سال آینده به شما در انتخاب بازی کمک کند.

New Super Mario Bros U Deluxe

سبک: سکوبازی
پلتفرم: Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۱ دی ۱۳۹۷

بازی‌های ماریو هرگز قدیمی نمی‌شوند. اگر حرف ما را قبول ندارید، همین حالا یک شبیه‌ساز پیدا و اولین شماره‌ی ماریو را روی آن بازی کنید. ماریو بیست سالی است که سه بعدی شده و روند و سبک کاملا جدیدی پیدا کرده، ولی نینتندو بی‌خیال ریشه‌های دو بعدی این بازی هم نشده است. چند سال پیش روی کنسول Wii U شاهد عرضه‌ی بهترین بازی دو بعدی ماریو به اسم New Super Mario Bros U بودیم. نینتندو تصمیم گرفته است تا این سکوبازی شگفت‌انگیز را با بسته‌ی الحاقی شخصیت لوییجی، روی کنسول جدیدش یعنی سوییچ عرضه کند. این نسخه از نظر روند و گرافیک تفاوتی نکرده، ولی کامل‌ترین و بهترین ماریو دو بعدی حال حاضر است.

Ace Combat 7: Skies Unknown

سبک: اکشن
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۸ دی ۱۳۹۷

بیش از ده سال از عرضه‌ی قسمت ششم مجموعه بازی‌های «ایس کامبت» می‌گذرد و بالاخره قرار است شاهد عرضه‌ی قسمت هفتم این مجموعه باشیم. دقیقا مثل قسمت‌های قبلی این مجموعه، می‌توانید انتظار یک داستان پر و پیمان و سینمایی از ایس کامبت ۷ را داشته باشید. از نظر گرافیکی بازی Ace Combat 7: Skies Unknown پیشرفت‌های بسیار بزرگی نسبت به قسمت‌های قبلی داشته. از طرفی هم‌چنین با حجم بزرگی از امکانات جدید برای شخصی‌سازی هواپیماها و جت‌ها طرف هستیم. روند بازی Ace Combat 7 هنوز هم نیازمند استراتژی و تاکتیک‌های نظامی پیچیده است و در عین حال هم انتظار داریم مثل همیشه حسابی سرگرم‌کننده باشد.

Resident Evil 2

سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۵ بهمن ۱۳۹۷

رزیدنت اویل ۲ به عنوان یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های مجموعه‌ی رزیدنت اویل کاملا بازسازی شده است. چه از نظر روند و چه از نظر گرافیک و محتوا، بازسازی رزیدنت اویل ۲ حسابی پیشرفت کرده و به یک بازی مدرن تبدیل شده است؛ البته یک بازی مدرن که از نظر سبک ظاهری و خط داستانی همان رزیدنت اویل ۲ قدیمی و کلاسیک است. بازسازی رزیدنت اویل ۲ یک اکشن سوم شخص با دوربین روی شانه است؛ یعنی دقیقا مثل رزیدنت اویل ۴. هر دو شخصیت «لیون» و «کلیر» در بازی وجود و کمپین جداگانه‌ی خود را دارند. شرکت کپ‌کام، سازنده‌ی بازی، مطمئن شده است تا حس ترس و دلهره‌ی رزیدنت اویل ۲ را در این بازسازی حفظ کند و به خوبی هم از پس این کار برآمده است.

Kingdom Hearts III

سبک: نقش‌آفرینی اکشن
پلتفرم: PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۹ ژانویه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۹ بهمن ۱۳۹۷

قصه‌ی مجموعه بازی‌های Kingdom Hearts قرار است بالاخره به پایان برسد. این مجموعه که به غیر از سه بازی اصلی، تا به امروز نزدیک به ده بازی فرعی داشته، تمام دنیاها و شخصیت‌هایی که در طول تمام سال‌های گذشته معرفی کرده بود را کنار یکدیگر می‌آورد تا به قصه‌ی پیچیده‌ی خوب پایان دهد. در بازی Kingdom Hearts III مثل قسمت‌های قبلی با یک نقش‌آفرینی اکشن سوم شخص طرف هستیم که در دنیاهای مختلف انیمیشن‌های دیزنی و بازی‌های فاینال فانتزی اتفاق می‌افتد. سازندگان Kingdom Hearts III برای اولین بار سراغ انیمیشن‌های پیکسار هم رفته‌اند و دنیاهایی مثل «داستان اسباب بازی» و «شرکت هیولاها» هم در بازی قرار دارد. از نظر گرافیکی Kingdom Hearts III شگفت‌انگیز و در حد و اندازه‌ی انیمیشن‌های اصلی است.

Trials Rising

سبک: سکوبازی اکشن
پلتفرم: PS4، PC، Xbox One، Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۱۲ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷

بازی‌های Trials ساخته شده‌اند تا وضعیت اعصاب‌تان را آزمایش کنند. قسمت جدید این مجموعه بازی‌ها امکانات و قابلیت‌های جدیدی را در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد. در بازی Trials Rising برای اولین بار با مناطق و قاره‌های مختلف روی زمین سفر می‌کنید و روی سازه‌ها و مکان‌های معروف، سعی می‌کنید با موتورسیکلت خود دوام بیاورید: مناطقی مثل قله‌ی اورست یا برج ایفل. قابلیت‌های آنلاین جدیدی به Trials Rising اضافه شده و می‌توان حتی به صورت دو نفره یک موتورسیکلت را کنترل کرد. از طرفی حجم شخصی‌سازی موتورسیلکت و موتورسوار هم در این بازی بسیار بالا رفته و حتی امکان به اشتراک گذاشتن این شخصی‌سازی‌ها هم وجود دارد. اینکه Trials Rising در کنار پلتفرم‌های معمول به کنسول نینتندو سوییچ هم می‌آید، بازی کردن و امتحان کردن پشت سر هم مراحل را راحت می‌کند.

Crackdown 3

سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

پنج سالی از رونمایی بازی Crackdown 3 می‌گذرد و مایکروسافت به طرفداران این بازی اطمینان داده است که بالاخره در بهمن ماه امسال قرار است بازی عرضه شود. در طول این پنج سال گذشته، چهار استودیوی مختلف روی Crackdown 3 کار کرده‌اند؛ یک استودیو روی موتور بازی و بازارهای لازم کار کرده است، یک استودیو ساخت بخش داستانی را برعهده گرفته و استودیویی دیگر بخش چند نفره را. از نظر روند بازی شبیه به دو قسمت گذشته است:‌ یک اکشن سوم شخص محیط باز که در آن باید کنترل هر بخش شهر را به دست بگیرید. بخش چند نفره‌ی Crackdown 3 هم‌چنین بخشی دارد که در آن می‌توان تمام شهر و ساختمان‌های آن را نابود کرد و روی سر یکدیگر ریخت.

Metro: Exodus

سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

بازی Metro Exodus دنباله‌ای مستقیم برای قسمت قبلی یعنی Metro: Last Light است و دو سال پس از اتفاقات این بازی روی می‌دهد؛ اتفاقاتی که یک دنیای پساآخرالزمانی و اتم زده را به تصویر می‌کشند. شخصیت اصلی بازی مثل دو قسمت قبلی مترو همان «آرتیوم» است. در Metro Exodus نقشه‌ای بزرگ در مقابل‌تان است و هر طور که می‌خواهید در آن به انجام مراحل مختلف بازی می‌پردازید. گشت و گذار در دنیای بازی، مدیریت منابع، جمع‌آوری آیتم‌های مختلف و ساخت و ساز به بخش‌هایی مهم از بازی تبدیل شده؛ طوری که می‌توان گفت این قسمت مترو بیشتر شبیه به بازی‌های استاکر شده است. البته مراحل خطی هنوز هم در بازی سر جای خود هستند، ولی این بار با آزادی عمل بیشتری طرف هستیم.

Far Cry: New Dawn

سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۱۵ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

شماره‌ی جدید فار کرای، در واقع یک دنباله‌ی مستقل برای فار کرای ۵ است. بازی Far Cry: New Dawn در همان نقشه‌ی فار کرای ۵ اتفاق می‌افتد؛ ولی این نقشه از نظر ظاهری تفاوت‌های زیادی کرده است، چون داستان بازی ۱۷ سال پس از فار کرای ۵ اتفاق می‌افتد و در این زمان، چند سالی است که بمب‌های اتم روی شهر Hope County افتاده‌اند. بازی Far Cry: New Dawn دنیایی پساآخرالزمانی دارد و این دنیا، از نظر ظاهری بیشتر شبیه به قسمت جدید Rage است تا یک شماره‌ی فار کرای. با این حال، از نظر روند، بازی تفاوتی با فار کرای ۵ ندارد، به جز تغییر سلاح‌ها و وسایل نقلیه‌ی بازی.

Anthem

سبک: نقش‌آفرینی اکشن آنلاین
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۲ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۳ اسفند ۱۳۹۷

شرکت بازی‌سازی الکترونیک آرتز برای اینکه از رقبای خود مثل اکتیویژن عقب نماند، دست به ساخت یک بازی آنلاین بزرگ زده است؛ منظورمان از آن سبک‌های شبیه به دستینی است که برای سال‌ها پشتیبانی می‌شوند و روش اصلی درآمدزایی‌شان هم فروش آیتم داخل بازی است. بازی Anthem را استودیوی معروف بایوویر می‌سازد؛ استودیویی که آن را به خاطر ساخت نقش‌آفرینی‌های بزرگ و تک نفره می‌شناسیم، نه بازی‌های چند نفره‌ی آنلاین. بازی‌کننده‌ها در بازی Anthem سوار بر زره‌هایی بزرگ و ربات مانند می‌شوند و در نقشه‌ی بزرگ بازی به انجام ماموریت‌های مختلف می‌پردازند. زره‌ها نقش کلاس‌های معمول بازی‌های نقش‌آفرینی را دارند و قدرت‌هایی خاص را در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهند. بازی Anthem یک کمپین داستانی خواهد داشت که به صورت تک نفره هم قابل بازی است، ولی در واقع برای بازی کردن چند نفره ساخته شده.

Dirt Rally 2.0

سبک: مسابقه‌ای
پلتفرم: PC، Xbox One، PS4
تاریخ عرضه میلادی: ۲۶ فوریه ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۷ اسفند ۱۳۹۷

قرار است شماره‌ی دوم بازی Dirt Rally حتی پایش را از بازی قبلی فراتر بگذارد و واقعی‌تر شود. سازندگان بازی Dirt Rally 2.0 یعنی استودیوی کدمسترز، گفته است که این بار هندلینگ خودروها حتی از بازی قبلی هم واقعی‌تر است، تعداد و انواع تایرهایی که می‌توانید در بازی استفاده کنید بیشتر شده است و قدرت شخصی‌سازی بسیار بیشتری هم در تنظیم خودروها دارید. تصور می‌کنیم بازی آن‌قدر واقعی و سخت شده باشد که فقط به مذاق طرفداران سفت و سخت بازی‌های مسابقه‌ای شبیه‌سازی خوش بیاید. قرار است Dirt Rally 2.0 جاده‌هایی داشته باشد که از حرکات خودروها تاثیر بگیرند و تغییر حالت و شکل دهند.

Devil May Cry 5

سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۸ مارس ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷

پس از وقفه و عرضه‌ی یک بازی فرعی در مجموعه‌ی «دویل می کرای»، سازندگان و کارگردان اصلی این مجموعه تصمیم به ساخت قسمت پنجم این مجموعه بازی‌ها گرفته‌اند. بازی Devil May Cry 5 از نظر داستانی جلوتر از تمام قسمت‌های این مجموعه قرار دارد و قصه‌ی شخصیت‌های «دانته» و «نیرو» را در حالی تعریف می‌کند که سن و سالی از آن‌ها گذشته است. از نظر روند، اساس مجموعه‌ی دویل می کرای در بازی حفظ شده است. هر دو شخصیت دانته و نیرو در کنار کاراکتر جدیدی به اسم «وی» قابل بازی هستند و هر کدام مجموعه‌ای از قابلیت‌ها و قدرت‌های خود را دارند. بازی هم‌چنین گرافیکی واقع‌گرایانه پیدا کرده و از نظر بصری شگفت‌انگیز است.

Mortal Kombat 11

سبک: مبارزه‌ای
پلتفرم: PS4، Xbox One، PC، Switch
تاریخ عرضه میلادی: ۲۳ آوریل ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

یازدهمین شماره از مجموعه بازی‌های مورتال کامبت، قرار است عمیق‌ترین و بزرگترین بازی این مجموعه باشد. از نظر روند، بازی اساس Injustice 2 را دنبال می‌کند؛ یعنی با مجموعه‌ای از شخصیت‌ها طرف هستیم که کاملا قابلیت شخصی‌سازی دارند. استودیوی سازنده‌ی مورتال کامبت ۱۱ (Mortal Kombat 11) مثل تمام قسمت‌های این مجموعه، هم‌چنین بی‌خیال بخش داستانی بلند و بالا و بخش‌های تک نفره‌ی زیاد نشده است. موتور گرافیکی بازی حتی از Injustice 2 هم پیشرفته‌تر است و در عین حال، تمام قابلیت‌های مورتال کامبت‌های اخیر مثل حرکت‌های ایکس‌ری هم در بازی وجود دارند. در کنار کنسول‌های خانگی و کامپیوتر، قرار است مورتال کامبت ۱۱ هم‌چنین روی کنسول هیبریدی نینتندو یعنی سوییچ هم عرضه شود.

Rage 2

سبک: اکشن اول شخص
پلتفرم: PC، PS4، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۱ می ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

قسمت اول بازی Rage تعدادی ایده‌ی درست و درمان را در خود جای داده بود؛ ایده‌هایی که به ساخت یک سیستم تیراندازی شگفت‌انگیز و سرگرم کننده منجر شدند؛ با این حال، همین حرف را نمی‌توان درباره‌ی روند کلی و مراحل بازی زد. شرکت بازی‌سازی بتسدا تصمیم گرفته است تا ساخت Rage 2 را به استودیوی دیگری بسپارد؛ استودیویی که کارنامه‌ای درخشان در ساخت بازی‌های محیط باز و سرگرم کننده دارد. سازندگان مجموعه‌ی Just Cause یعنی استودیوی Avalanche وظیفه‌ی ساخت بازی Rage 2 را برعهده گرفته‌اند. بازی یک نقشه‌ی بسیار بزرگ دارد، مبارزات ماشین‌ها به نظر در آن خوب از آب درآمده‌اند و تیراندازی آن هم به کمک «اید سافتویر» یعنی بهترین مختصصان اکشن اول شخص، به بهترین شکل ممکن طراحی شده است. اگر یک قصه و روند خوب هم در Rage 2 تحویل‌مان دهند با یکی از بهترین اکشن‌های اول شخص اخیر طرف خواهیم شد.

Control

سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: PS4، PC، Xbox One
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

بازی Control قرار است روندی متفاوت از دیگر اکشن‌های سوم شخص در مقابل بازی‌کننده‌ها بگذارد. در عین اینکه در Control با داستانی خوب طرف خواهیم شد، حداقل با استناد به سابقه‌ی کاری سازندگان بازی و تجربه‌ی آلن ویک و مکس پین، بازی Control هم‌چنین مراحلی دارد که هر بار به صورت خودکار ساخته می‌شوند؛ طوری که استودیوی بازی‌سازی «رمدی» بازی Control را بی‌شباهت با بازی‌های سبک روگ‌لایک نمی‌داند. روند بازی Control ظاهرا تفاوتی با ساخته‌ی قبلی رمدی یعنی بازی کوانتوم بریک ندارد. شخصیت اصلی بازی یک مامور اف‌بی‌آی است و یک سلاح عجیب و غریب دارد؛ یک سلاح که می‌تواند هم یک کلت کمری باشد و هم به یک شات‌گان و موشک انداز تبدیل شود.

Gears of War 5

سبک: اکشن سوم شخص
پلتفرم: Xbox One، PC
تاریخ عرضه میلادی: ۲۰۱۹
تاریخ عرضه شمسی: ۱۳۹۸

با اینکه بازخوردها نسبت به قسمت قبلی مجموعه بازی‌های Gears of War فاصله‌ی زیادی با سه‌گانه‌ی اصلی داشت، ولی مایکروسافت امیدوار است تا بتواند با شماره‌ی پنجم این مجموعه و یکی دو بازی فرعی دیگر، دوباره محبوبیت Gears of War را به موقعیتی که استحقاق آن را دارد، بازگرداند. با این حال، هنوز چیز زیادی از Gears of War 5 ندیده‌ایم و فقط کمی از داستان بازی می‌دانیم. به جای پسر مارکوس فینیکس، «کیت» به عنوان نقش اصلی Gears 5 انتخاب شده است. البته جی‌دی و مارکوس و دیگر شخصیت‌هایی که در قسمت قبلی دیده بودیم، همگی در Gears 5 هم حضور خواهند داشت. روند بازی ظاهرا تفاوت بزرگی نداشته است و با همان گیم‌پلی نرم و روان مجموعه طرف هستیم، ولی با این حال مایکروسافت و استودیوی جدید سازنده‌ی مجموعه‌ی Gears اگر می‌خواهند بازی‌شان به موفقیت دست پیدا کند، باید چیزهای جدیدی رو کنند و بازی را چند سطحی نسبت به قسمت قبلی ارتقا دهند.

منبع : دیجی کالا مگ

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …