بهترین، پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های Steam در سال 2018 معرفی شد

کمپانی Valve امروز در گزارشی پرفروش ترین و پرطرفدارترین بازی‌های پلتفرم Steam در سال 2018 میلادی را به همگان معرفی کرد. می‌توانید لیست این بازی‌ها را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

fsfsdfsdfsd - بهترین، پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های Steam در سال 2018 معرفی شد

کمپانی Valve که پشتیبانی از پلتفرم فروش و اجرای بازی‌های ویدیویی Steam را برعهده دارد امروز در مطلبی رسمی به معرفی پرفروش‌ ترین، پرطرفدارترین و همچنین بهترین بازی‌های جدید عرضه شده در سال 2018 پرداخت. در این گزارش پرفروش ترین بازی‌های سال در چهار دسته Bronze، Silver، Gold و Platinum معرفی شده اند. همچنین بهترین بازی‌های جدید نیز به تفکیک ماه‌های مختلف سال و پرطرفدارترین بازی‌ها نیز در چهار گروه 15 هزار، 25 هزار، 50 هزار و 100 هزار گزارش شده است که نشان دهنده تعداد کاربران آن به صورت همزمان است.

براساس اطلاعات موجود در این گزارش، در بخش بهترین بازی‌های سال، بازی‌هایی نظیر Dragon Ball Fighter Z، Kingdom Come Deliverance، Metal Gear Survive، Dynasty Warriors 9، Final Fantasy XV، Attack on Titan 2 و… مشاهده می‌شود. عموماً در این بخش می‌توان نام بازی‌های بالارده AAA و همچنین چند بازی تولید شده با بودجه‌های اندک و ناچیز را مشاهده کرد.

Valve همچنین در این گزارش خود اعلام کرده است که در بخش پرطرفدارترین بازی‌ها که دارای بیشترین تعداد کاربر بوده‌اند بازی‌هایی نظیر Team Fortress 2، DOTA 2، Monster Hunter World، PlayerUnknown’s Battlegrounds، Grand Theft Auto V، Realm Royale، CS: GO Danger Zone، Path Exile Betrayal، Rainbow Six Siege و Warframe نسبت به دیگر بازی‌ها از عملکرد بهتری برخوردار بوده‌اند. تمامی این بازی‌ها در سال جاری میلادی دارای بیشتر از 100 هزار کاربر بوده‌اند.

همچنین در بخش پرفروش ‌ترین بازی‌های سال نیز نام عناوینی نظیر Civilization VI، Grand Theft Auto V، Rainbow Six Siege، Warframe، Rocket League، PlayerUnknown’s Battlegrounds، DOTA2، Assassin’s Creed Odyssey، Monster Hunter World، The Elder Scrolls Online، Far Cry 5، CS GO Danger Zone مشاهده می‌شود.

بازی‌هایی همچون Assassin’s Creed Origins، Cities Skylines، Path Exile Betrayal، The Witcher 3، ARK: Survival Evolved، STELLARIS، Black Desert Online Remastered، Kingdom Come Deliverance، Dead by Daylight، Total War Warhammer 2، Jurassic World Evolution و Divinity Original Sin 2 نیز در دسته Gold از بخش پرفروش‌ ترین بازی‌های سال قرار گرفته‌اند و به این ترتیب می‌توان آن‌ها را پردرآمدترین بازی‌های سال 2018 معرفی کرد.

نکته قابل توجه در این لیست، رایگان بودن تعدادی از این بازی‌های پرفروش است. به این معنی که اگرچه کاربران برای اجرای آن‌ها هزینه‌ای را پرداخت نکرده‌اند اما خریدهای درون برنامه‌های سبب شده است که این بازی‌ها درآمد قابل توجهی را برای کمپانی سازنده خود دست و پا کنند. این لیست همچنین به خوبی به موفقیت بازی‌های عرضه شده در رده Games as a Service یا GaaS اشاره دارد. این رده از بازی‌ها پس از زمان عرضه نیز با فروش محتویات جدید به کاربران کسب درآمد می‌کنند. بازی Assassin’s Creed Origins یکی از مهم‌ترین عناوینی بود که در سال گذشته تحت این مکانیزم عرضه شد و به نظر می‌رسد توانسته است درآمد قابل قبولی را کسب کند. انتظار می‌رود در سال آیند‌ه میلادی نیز بخش بیشتری از کمپانی‌های بازی سازی به این روش عرضه روی بیاورند.

منبع : شهر سخت افزار

خبر پیشنهادی

976976708 310x165 - ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

ناروتو به بازی Fortnite می‌آید

با فاش شدن بخشی از فایل‌های به‌روزرسانی جدید بازی Fortnite، به نظر می‌رسد اسکین نیجای …