معرفی محبوب‌ترین بازی‌های واقعیت مجازی در سال 2018

در نظر شیفتگان واقعیت مجازی (VR) از سال ۲۰۱۶، سالی که شاهد بازی واقعیت مجازی جدید این حوزه بودیم خیلی وقت است گذشته است. در آن سال واقعیت مجازی با معرفی سه هدست Oculus Rift ساخت شرکت فیس‌بوک، هدست Vive از اچ‌تی‌سی و Valve و همچنین هدست PlayStation VR به اوج خود رسید. البته هر سه سیستم دارای مزیت‌ها و ضعف‌های مربوط به خود هستند و هیچ کدام جهان را تغییر ندادند.

asdadasdsadsad - معرفی محبوب‌ترین بازی‌های واقعیت مجازی در سال 2018

اما حالا آینده هدست اوکیولوس ریفت (Oculus Rift‌) نامشخص است و HTC هم تمرکزش را روی بازار شرکتی چین گذاشته است. در این میان هدست واقعیت مجازی سونی (PlayStation VR‌) خود را به‌عنوان قدرتمندترین پلت‌فرم نزد بسیاری از مردم اثبات کرده است. با این حال بازی‌های واقعیت مجازی (VR) دارای همان اشکالاتی هستند که دو سال قبل هم داشتند و سونی کار چندانی برای حل آنها انجام نداده است. اتفاقی که افتاده این است که جریان گسترده‌ای از بازی‌های VR به وجود آمده است.

بازی Astro Bot، خلاقانه و ساده

در بالای لیست بازی‌های محبوب بازی Astro Bot: Rescue Mission قرار دارد. یک بازی خلاقانه و هوشمندانه سه‌بعدی (۳D) که توسط ژاپن استودیو ساخته شده است. این بازی دارای گرافیک عجیب و غریب نیست وحتی در هنگام لانچ در رده مینی‌بازی قرار داشت اما در واقع بهترین کار ژاپن استودیو در طی این سال‌ها و یکی از بهترین بازی‌های VR است. بازی Astro Bot یک بازی خودارجاعی ( self-referential‌) است و تقریبا هیچ نشانه‌ای از آینده واقعیت مجازی در آن دیده نمی‌شود. اما به معنی واقعی کلمه این یک بازی مربوط به سخت‌افزار پلی‌استیشن و ساخت آن است. بازی درباره روباتی به نام Astro Bots است که در ابتدا در کنترلر پلی‌استیشن زندگی می‌کند. در این بازی یک کنترلر Dual Shock ۴ تقریبا در هوا شناور است و مطابق با حرکات دست شما حرکت می‌کند. شما به تدریج باید یاد بگیرید هم شخصیت Astro Bot را کنترل کنید و هم به جهت درست بنگرید. بازی استروبات با ایده‌ای شگفت‌انگیز و دیزاینی ساده همراه شده که شما را با خلاقیت توسعه‌دهندگانش آشنا می‌کند. این بازی را با سوپرماریو ۶۴ نینتندو کلاسیک مقایسه می‌کنند.

بازی واقعیت مجازی Moss

بازی Moss دیگر بازی واقعیت مجازی کامپیوتری است که با مدلی هوشمندانه از نمای اول شخص و سوم شخص به شما اجازه تغییر محیط برای کمک به شخصیت اصلی را می‌دهد. شما کنترل یک موش کوچک دوست داشتنی به نام Quill را در یک قصه جذاب فانتزی برعهده دارید. بازی Moss چندماه بعد از پلی استیشن VR برای پلت‌فرم PC هم عرضه شد. بازی نه برای حرکات زیاد بلکه برای نشستن با هدست واقعیت مجازی و ریلکس شدن. بازی Déraciné که مخصوص واقعیت مجازی است هم مثالی دیگر از این نوع بازی‌های آرامش‌آور است. بازی واقعیت مجازی بیت سابر Beat Saber یک بازی جذاب ریتمیک است بلوک‌هایی از آهنگ به سمت شما سرازیر می‌شود و شما باید با دو شمشیرتان آنها را بزنید. با شمشیر آبی بلوک‌های آبی و با شمشیر قرمز بلوک‌های قرمز را بر اساس جهت حرکت آنها باید بزنید. نسخه جدید PSVR سرعت کافی برای ترجمه حرکات کاربر در چنین بازی به نمایش می‌گذارد.

هنوز VR همه چیز نیست

سونی در زمینه واقعیت مجازی نشان داده که کارش را خوب بلد شده است. هنگام معرفی هدست واقعیت مجازی این شرکت بازی‌هایی چون Rez Infinite Thumper و Resident Evil ۷ را معرفی کرد و در طول سال ۲۰۱۸ نیز ادامه پیدا کرد. دیگر بازی در این زمینه Wipeout Omega Collection’s است یک بازی مسابقه‌ای که توسط سونی منتشر شده است. بسیاری از افراد بعد از خرید یک هدست واقعیت مجازی به یک دوره ماه عسل وارد می‌شوند و دیگر نمی‌خواهند به بازی‌های غیر واقعیت مجازی برگردند اما احتمالا بعد از مدت کوتاهی سرخورده می‌شوند که هنوز این تکنولوژی نتوانسته در زمینه بازی به گستردگی پلت‌فرم‌های دیگر باشد. واقعیت این است هنوز بازی‌هایی چون God of War و Uncharted همچنان روی تلویزیون به خوبی و با جذابیت بازی می‌شوند و بعید است به این سرعت جایگزینی داشته باشند.

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …