تاخیر در ارسال کنسول Steam Deck

عرضه کنسول Steam Deck تا چند ماه دیگر به تاخیر افتاده است. بر اساس اعلام رسمی Valve، امکان عرضه کنسول Steam Deck در تاریخ 2021 ممکن نیست، و سفارش‌های از تاریخ فوریه 2022 ارسال خواهند شد. و این در حالی است که در این میان کلی بازی و سخت‌افزار گیم وارد بازار خواهد شد.

423423423 - تاخیر در ارسال کنسول Steam Deck

بیانیه رسمی اعلام شده توسط Valve به شرح زیر است:

عرضه Steam Deck دو ماه به تاخیر افتاده خواهد افتاد. از این بابت متاسفیم – تمام تلاش خود را برای حل مسائل زنجیره تامین جهانی انجام داده‌ایم، اما به دلیل کمبود مواد اولیه و قطعات امکان تولید به موقع وجود ندارد تا بتوانیم به تاریخ‌های اولیه ارائه خود برسیم.

بر اساس تخمین‌های جدید ما، ارائه Steam Deck برای مشتریان از تاریخ فوریه 2022 آغاز خواهد شد. این تاریخ جدید برای رزرو خواهد بود – همه‌ی کسانی که قبلا رزرو را انجام داده‌اند، نوبت‌شان حفظ می‌شود اما تاریخ‌ها بر همین اساس به تعویق خواهد افتاد. تخمین تاریخ رزرو به زودی پس از این اعلامیه به روز رسانی خواهد شد.

باز هم متاسفیم که نمی‌توانیم تاریخ اصلی ارسال خود را تعیین کنیم. ما به کار برای بهبود تاریخ‌های رزرو بر اساس جدول زمانی جدید ادامه خواهیم داد و مشتریان را در جریان امر قرار خواهیم داد.
Steam Deck یک کنسول قابل حمل است که توسط شرکت Valve طراحی شده است و از سیستم عامل Steam اسفاده می‌کند و توانایی اجرای بازی‌های AAA را نیز دارد. توسعه دهندگان Valve قبلا نیز اعلام کرده بودند که هیچ بازی‌ای وجود ندارد که کنسول آنها توانایی اجرای آن را نداشته باشد. با این وجود، یک فرایند تایید در نظر گرفته شده است، که به گیمرها اعلام می‌کند چه بازی‌هایی بر روی این کنسول اجرا خواهند شد یا خیر.

در سوی دیگر، خبر از ورود یک رقیب جدید برای Steam Deck و Nintendo Switch منتشر شده است. آن هم یک کنسول دستی است که توسط Lenovo ساخته شده است، که به Lenovo Legion Play معروف است. به نظر می‌رسد که این گوشی دارای نسخه سفارشی اندروید است و می‌تواند برنامه‌هایی مانند GeForce NOW را نیز اجرا کند.

منبع : سخت افزار

 

خبر پیشنهادی

36546456 310x165 - Xbox بیست ساله شد

Xbox بیست ساله شد

ایکس باکس، یک برند شناخته شده در میان گیمرها و حتی کسانی است که گیمر …