هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، در کنار اضافه کردن قابليت‌هاي تازه به کنسول، براي بعضي از کاربران مشکلاتي را ايجاد کرد.

5345345345 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

اين آپديت در ابتدا بدون مشکل به نظر مي‌رسيد و با تمرکز بر ايجاد تغييرات و بهبود سيستم تروفي، Remote Play و کنترل والدين، به روزرساني در جهت مثبت به شمار مي‌آمد. اما پس از گذشت چندين روز از عرضه‌ي اين به روزرسان، کاربران از مشکلات و ارور‌هايي که پس از نصب اين آپديت با آنان مواجه شده‌اند (از جمله ارور SU-42118-6)،‌ خبر دادند.

هنوز مشخص نيست که منشأ اين موارد چيست و در حال حاضر با وجود اين‌که تنوع ارور‌هاي دريافتي بالاست، اما اين مشکلات شايع نيستند، پس نصب اين آپديت آنچنان هم خطرناک نيست.

با اين وجود اگر شما هم آن دسته از کساني هستيد که مي‌خواهند تا حد ممکن محتاطانه عمل کنند، شايد بد نباشد که تا انتشار اطلاعات بيشتر، از به روزرساني سيستم خود دست بکشيد. در نظر داشته باشيد که در صورت انجام اين‌ کار، برخي از قابليت‌هاي پلي‌استيشن از جمله اجراي آنلاين بازي‌ها برايتان غير فعال خواهد شد.

بر اساس اخبار مختلفي که پيرامون اين آپديت به دستمان رسيده‌ است، مشکلات ناشي از نصب اين به روزرسان متعدد بوده‌اند؛ به طوري که در برخي موارد منجر به کرش کردن کنسول و حتي از کار افتادن کامل آن شده‌اند.

از جمله مشکلات معمول گزارش شده‌ پيرامون اين به روزرسان مي‌توان به اين موارد اشاره کرد: کرش کردن، از کار افتان کامل کنسول، فريز شدن، ارور شبکه و دي‌ان‌اس، قفل شدن کنترلر، کُندي سيستم، عدم دسترسي به فروشگاه پلي‌استيشن (PlayStation Store)، باز نشدن صفحات وب، عدم نصب به روزرسان‌ها و به پايان نرسيدن آپديت‌ها.

در حال حاضر هيچ‌يک از مشکلات گزارش شده توسط سوني تاييد نشده و در کل حرفي پيرامون اين معضل زده نشده است.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

4534534534 310x165 - PS5 Pro چه زمانی عرضه خواهد شد؟

PS5 Pro چه زمانی عرضه خواهد شد؟

شايعات اخير حاکي از آن هستند که شرکت سوني توليد و عرضه‌ي کنسول پلي‌استيشن ۵ …