PS5 جدید بیشتر داغ می‌شود

453654 - PS5 جدید بیشتر داغ می‌شود

سونی هفته گذشته در سکوت خبری مدل جدید پلی استیشن ۵ را روانه بازار استرالیا کرد و علاوه بر استرالیا، با شماره مدل CFI-1100B در ژاپن هم به فروش می‌رسد. این نسخه سبک‌تر از مدل اصلی است که ظاهرا یکی از دلایلش، کاهش اندازه هیت سینک (گرماگیر) است که منجر به دمای بیشتر از قبل می‌شود.

کنسول جدید ژاپنی‌ها نسبت به نسخه اصلی‌اش نزدیک به ۳۰۰ گرم وزن کمتری دارد و همچنین پیچ‌های پایه‌اش را می‌توان بدون پیچ گوشتی باز و بسته کرد. اما چنین تغییری نمی‌تواند منجر به کاهش ۳۰۰ گرمی وزن شود.

حالا یک یوتیوبر به نام «آستین ایوانز» یک کالبدشکافی سریع انجام داده که اجزای داخلی کنسول سونی را به نمایش می‌گذارد. این کالبدشکافی نشان می‌دهد که ژاپنی‌ها بطور قابل توجهی ابعاد هیت سینک را کاهش داده‌اند که همین موضوع می‌تواند دلیل تفاوت وزن میان نسخه اصلی و جدید باشد.

34253245325 - PS5 جدید بیشتر داغ می‌شود

سمت راست نسخه جدید و سمت چپ نسخه اصلی

همانطور که می‌توان حدس زد، کاهش ابعاد هیت سینک به معنای افزایش دما خواهد بود و نسخه جدید کنسول سونی هم با چنین موضوعی روبه‌رو می‌شود. در حالی که دمای نسخه اصلی به ۵۲ درجه سلسیوس می‌رسد، دمای مدل جدید پلی استیشن ۵ حداکثر ۵۵ درجه سلسیوس است. این دماها در دمای محیطی ۲۴ درجه بدست آمده‌اند.

435345 - PS5 جدید بیشتر داغ می‌شود

با وجود چنین موضوعی، صدای فن در مدل جدید کاهش پیدا کرده و کمتر گیمرها را آزار می‌دهد. بنابراین افرادی که به دنبال کنسول بی‌سر‌وصداتری هستند می‌توانند به سراغ نسخه جدید بروند.

7856786 - PS5 جدید بیشتر داغ می‌شود

ظاهرا طراحی فن هم بهبود داشته و به همین دلیل صدای کمتری تولید می‌کند. با این وجود هنوز کنسول در دمای بالاتری کار می‌کند. شاید اگر سونی فن کنسولش را بهبود نمی‌داد، با دمای بالاتری هم روبه‌رو می‌شدیم.

در حالی که CFI-1100B مدل جدید نسخه دیجیتال PS5 به حساب می‌آید، احتمالا سونی روی نسخه جدید مدل استاندارد هم کار می‌کند و این نسخه هم با وزن کمتری از راه می‌رسد.

منبع : دیجیاتو

 

درباره admin

خبر پیشنهادی

243523534 - کارت گرافیک دو کنسول معروف تقریبا برابر است

کارت گرافیک دو کنسول معروف تقریبا برابر است

طبق گفته‌ی مدیر کل شرکت پاراسایت (Parasight)، آقای بارتوز کاپرون (Bartosz Kapron)، کارت گرافیک دو …