کارت گرافیک دو کنسول معروف تقریبا برابر است

طبق گفته‌ی مدیر کل شرکت پاراسایت (Parasight)، آقای بارتوز کاپرون (Bartosz Kapron)، کارت گرافیک دو کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

243523534 - کارت گرافیک دو کنسول معروف تقریبا برابر است

رئیس پاراسایت در مصاحبه‌ای با وبسایت گیمینگ‌بولت (GamingBolt) دیدگاه خود را درباره‌ی تفاوت‌های دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس از نظر گرافیکی بیان و نظر نه چندان مثبت خود را پیرامون کنسول ایکس‌باکس سری اس به اشتراک گذاشت.

بارتوز اعتقاد دارد که تفاوت‌های گرافیکی میان این دو کنسول (پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس) آنچنان قابل توجه نیست. او همچنین از فرق‌های بنیادی بین سخت‌افزارهای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان و سختی‌هایی که این موضوع برای توسعه‌دهندگان در اواخر نسل قبلی ایجاد کرد، نظر داد. طبق گفته‌ی پارتوز کاپرون:

به نظر من دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. مطمئناً تک‌تک سازندگان از تکرار نشدن وضعیتی که کنسول‌ها در نسل گذشته داشتند، خوش‌حالند.
دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان با یکدیگر تفاوت‌های اساسی داشتند و این تفاوت‌ها در اواخر نسل هشتم اثر منفی خود را بر روی توسعه‌دهندگان گذاشت. باید به خاطر داشته باشیم که اگر قرار است یک عنوان را بر روی پلتفرم‌های مختلف عرضه کنیم، لازم است که ضعیف‌ترین سخت‌افزار را مد نظر بگیریم.

همان طور که بارتوز اشاره کرد، هنگام کار بر روی یک بازی مولتی‌پلتفرم، لازم است تا بازی را بر اساس سخت‌افزار ضعیف‌تر بسازیم. اشتباه بزرگ استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، پایبند نبودن به این طرز فکر به هنگام توسعه‌ی عنوان Cyberpunk 2077 بود.

این امر منجر به ایجاد مشکلات بزرگی در نحوه‌ی اجرای این بازی بر روی کنسول های نسل هشتمی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ شد، به طوری که این مشکلات تا به امروز بر روی این پلتفرم‌ها حضور دارند.

این در حالیست که نسخه‌ی نسل جدید Cyberpunk 2077 هنوز منتشر نشده ولی اگر سخت‌افزار مورد نیاز را برای اجرای این بازی در رایانه‌ی شخصی‌تان ندارید، تنها راه تجربه‌ی Cyberpunk 2077 با نرخ فریم و وضوح تصویر قابل قبول، اجرای آن بر روی کنسول‌های نسل نهم از طریق قابلیت Backwards Compatibility است.

منبع : گیم فا

 

درباره admin

خبر پیشنهادی

634634 310x165 - نسخه جدید PS5 در فروشگاه‌های استرالیا توزیع شد

نسخه جدید PS5 در فروشگاه‌های استرالیا توزیع شد

ماه گذشته گزارشاتی مبنی بر اینکه شرکت سونی قصد دارد تغییراتی را در پلی استیشن …