آپدیت جدید برای پلی‌استیشن 3 منتشر شد

پلی استیشن 3، کنسول 14 ساله سونی آپدیت جدیدی دریافت کرد.

2435234523 - آپدیت جدید برای پلی‌استیشن 3 منتشر شد

پلی استیشن 3 اگر چه محبوب‌ترین کنسول سونی نبود اما از آن دسته از محصولات انقلابی کمپانی ژاپنی بود که نوآوری‌های متعددی در آن برای اولین بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفت. احتمالا هنوز هم کاربران زیادی هستند که بر روی این کنسول قدیمی گیم اجرا می‌کنند و لذت میبرند.

حالا کنسول 14 ساله سونی که از سال 2016 دیگر تولید نمی شود بروزرسانی نرم افزاری جدیدی دریافت کرده است. بروزرسانی سیستمی 4.88 پلی استیشن 3 شصتمین آپدیتی است که از نوامبر 2006 تاکنون برای این کنسول منتشر شده است.

مانند دیگر آپدیت‌هایی که طی چند سال اخیر این کنسول دریافت کرده، حجم مورد نیاز برای نصب آپدیت جدید نیز فقط 200 مگابایت می باشد و صرفا برای مقداری بهبود عملکرد دستگاه آماده شده است. جالب است که این آپدیت درست زمانی منتشر شده که تقریبا در یک ماه آینده سونی قصد داشت فروشگاه پلی استیشن 3 را تعطیل کند.

در ماه مارس سونی اعلام کرد که فروشگاه های دیجیتالی PS3 و PSP را در تاریخ 27 جولای تعطیل خواهد کرد و این اتفاق برای فروشگاه Vita در 27 آگوست رخ خواهد داد. اما بعد از نارضایتی کاربران، جیم رایان گفت تعطیلی فروشگاه‌های PS3 و PS Vita تصمیم اشتباهی بوده اما فروشگاه PSP طبق برنامه ماه آینده تعطیل می‌شود.

سونی مدعی شد که باز نگه داشتن فروشگاه‌های PS3 و Vita با توجه به عمر این کنسول ها کار پیچیده است و کمپانی قصد دارد بر روی محصولات جدیدتر خصوصا پلی استیشن 5 تمرکز کند. اینکه چه مدت دیگر فروشگاه PS3 باز خواهد ماند مشخص نیست اما انتشار بروزرسانی جدید نشانه خوبی محسوب می‌شود.

منبع : مجله سخت افزار

 

درباره admin

خبر پیشنهادی

634634 310x165 - نسخه جدید PS5 در فروشگاه‌های استرالیا توزیع شد

نسخه جدید PS5 در فروشگاه‌های استرالیا توزیع شد

ماه گذشته گزارشاتی مبنی بر اینکه شرکت سونی قصد دارد تغییراتی را در پلی استیشن …