آمار جدید فروش کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شد

شرکت سونی با انتشار گزارش مالی جدید خود که منتهی به ۳۱ مارس ۲۰۲۱ است، تازه‌ترین آمار فروش کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ را اعلام کرد. بر این اساس فروش کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ تاکنون به ۷٫۸ میلیون و کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۱۱۵٫۹ میلیون واحد رسیده است.

4536346345 - آمار جدید فروش کنسول‌های PS4 و PS5 منتشر شد

طبق گزارش منتشر شده، در طی سه ماه منتهی به پایان مارس ۲۰۲۱، در مجموع ۳٫۳ میلیون دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۵ و یک میلیون دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۴ به فروش رفته‌اند. فروش پلی‌استیشن ۴ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۰٫۴ میلیون کاهش داشته است.

علاوه بر این موارد، تعداد مشترکان سرویس Playstation Plus تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ به ۴۷٫۶ میلیون نفر رسیده که در مقایسه با ۴۱٫۵ میلیون مشترک در مدت مشابه سال مالی گذشته، ۶٫۱ میلیون نفر افزایش داشته است.

نرم‌افزارهای پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ در سه ماهه‌ی چهارم سال مالی ۲۰۲۰ به طور مشترک ۶۱٫۴ میلیون واحد فروخته‌اند که در مقایسه با فروش ۶۵٫۳ میلیون بخش نرم‌افزاری در مدت مشابه سال مالی قبل، ۳٫۹ میلیون کاهش داشته است.

همچنین ۷٫۹ میلیون واحد به فروش عناوین فرست پارتی اختصاص دارد بود که کاهش ۱٫۳ میلیونی نسبت به ۹٫۲ میلیون نسخه‌ی فروخته شده در مدت مشابه سال مالی گذشته را نشان می‌دهد.

۷۹ درصد از فروش نرم‌افزار به دانلود دیجیتالی کامل بازی‌ها اختصاص داشته و آمار این بخش در سال قبل ۶۸ درصد بوده است.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …