آیا ماریوی محبوب ما می‌میرد؟

طرفداران ‘سوپر ماریو’ نگرانند که این لوله‌کش سرخ‌پوش مشهور در دنیای بازی‌های ویدئویی بمیرد.‌

477574567 - آیا ماریوی محبوب ما می‌میرد؟

همین سی و پنج سال پیش بود که ‘برادران سوپر ماریو’ یا همان ‘سوپر ماریو براز’ جهان بازی‌های ویدئویی را متحول کرد.

در سپتامبر گذشته شرکت ‘سوپر ماریو براز’ سی و پنج سالگی خود را با انتشار دو بازی کلاسیک ‘سوپر ماریو تری‌دی آل-استارز’ و ‘سوپر ماریو براز ۳۵’ برای نینتندو سوئیچ جشن گرفت، اما این بازی‌ها تنها تا ۳۱ مارس یعنی امروز ۱۱ فروردین در دسترس خواهد بود.

نینتندو که شرکت مادر ‘سوپر ماریو بروس’ محسوب می‌شود یک سری محصولات دیگر سوپر ماریویی منتشر کرد که آنها نیز فقط تا ۳۱ مارس در دسترس هستند.

طرفداران ماریو دوست دارند بفهمند که چرا فروش این محصولات قرار است امروز متوقف شود. به نظر آنها این تاریخ چندان معنایی ندارد. برخی گمانه‌زنی کرده اند که معنای آن فقط می‌تواند این باشد که زندگی ماریو قرار است به پایان خود برسد.

یک کاربر توییتر دیروز در صفحه خود نوشت: “ماریو فردا می‌میرد، دلم برایش تنگ می‌شود”. یکی دیگر نوشت: “ماریو فردا می‌میرد، همین حالا دردش را حس می‌کنم.”

نینتندو هم البته به این شایعات دامن زده. ماه پیش این شرکت اعلام کرد که ‘سوپر ماریو تری‌دی آل-استارز’ فقط برای کسانی دسترس‌پذیر خواهد بود که این بازی را قبل از ۳۱ مارس دانلود کرده باشند، و’سوپر ماریو براز ۳۵’ را هم بعد از این تاریخ دیگر نمی‌توان بازی کرد.

البته یک اطمینان قلبی وجود دارد که تئوری هواداران نگران را زیر سوال می‌برد. نینتندو ماه پیش در ادامه اعلامیه‌اش گفت که چند نسخه از سوپر ماریوهای دیگر همچنان در فروشگاه‌های اینترنتی و خرده‌فروشی‌ها حتی پس از ۳۱ مارس در دسترس خواهند بود.

شاید بد نباشد که به یاد بیاوریم که ۳۱ مارس دقیقا یک روز قبل از موعد دروغ اول آوریل است.

ماریو هنوز به سوال‌ها درباره شایعات اخیر پاسخی نداده است.

خبر پیشنهادی

3453454353 310x165 - آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

آپدیت جدید Returnal احتمالا شامل یک DLC است

به نظر می‌رسد که بازی Returnal به زودی یک به‌روزرسانی قابل توجه دریافت می‌کند که …