مشکلات جدیدی از کنسول PS5 گزارش شد

کنسول پلی‌استیشن ۵ شرکت سونی علاوه بر تمامی امکانات منحصر به فرد و سخت افزار قدرتمند خود، دارای گزینه‌های زیادی است تا کاربرانی که از طیف گسترده‌ی نمایشگرها و تلویزیون‌های خانگی استفاده می‌کنند، بتوانند بهترین تجربه‌ی ممکن را به راحتی داشته باشند.

5435243 - مشکلات جدیدی از کنسول PS5 گزارش شد

طبق اطلاعات منتشر شده، کنسول پلی‌استیشن ۵ خروجی محتویات را به صورت خودکار بر روی حالت HDR یا High Dynamic Range قرار می‌دهد اما در کنار آن از گزینه‌ی SDR یا Standard Dynamic Range نیز بهره می‌برد.

حال طبق گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد اگر کاربرانی که از تلویزیون‌هایی بدون قابلیت پشتیبانی از HDR استفاده می‌کنند این گزینه را غیر فعال کنند، کنسول پلی‌استیشن ۵ در بازتولید محتوای بازی‌های قدیمی‌تر به صورت SDR مشکلاتی را نشان می‌دهد. در همین راستا اخیرا آقای Alexander Battaglia از دیجیتال فاندری (Digital Foundry) به توضیح علت این مشکل پرداخته است:

متاسفانه کنسول پلی‌استیشن ۵ در برخی مواقع محتوای اصلی SDR را به درستی نمایش نمی‌دهد. مطمئناً این کار برای پشتیبانی از عناوین نسل قبل انجام می‌گیرد. در نهایت این مشکل می‌تواند منجر به تیره شدن رنگ‌بندی یا تغییراتی در بازتولید رنگ یا غلظت آن شود.

با این که این مسئله محدود بوده و چشم‌گیر نیست اما اگر کیفیت SDR را بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو و پلی‌استیشن ۵ مقایسه کنید، متوجه اختلافاتی خواهید شد که می‌تواند منفی باشد.
همچنین همکار Alexander Battaglia یعنی آقای John Linneman ضمن تایید گفته‌ی قبلی، اظهار داشت که طبق بررسی‌های دیجیتال فاندری، بازی‌هایی که با خروجی SDR بر روی پلی‌استیشن ۵ ضبط شده‌اند به نسبت سایر پلتفرم‌ها با مشکلاتی به مانند تیرگی مواجه هستند:

کنسول پلی‌استیشن ۵ در پردازش خروجی SDR با مسائلی مواجه است. در مقایسه با کنسول پلی‌استیشن ۴ و کنسول‌های ایکس‌باکس، پلی‌استیشن ۵ در پردازش رنگ سیاه و تعادل تیرگی بر روی حالت SDR مشکلاتی دارد. من اطمینان دارم که خروجی SDR خراب است.
خوشبختانه شرکت سونی قادر خواهد بود مشکل فوق را با یک به‌روزرسان نرم‌افزاری برطرف نماید. در حالی که خروجی HDR برای بازی‌بازان و عناوین آینده بسیار اهمیت دارد اما کنسول پلی‌استیشن ۵ نباید در پردازش محتوای قدیمی‌تر با خروجی SDR مشکلی داشته باشد.

منبع : گیم فا

 

خبر پیشنهادی

5345345345 310x165 - هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

هشدار! PS4 خود را آپدیت نکنید

به روزرسان جديد پلي استيشن ۴ که چند روز پيش در دسترس کاربران قرار گرفت، …