گزینه کاربردی به Xbox برای دانلود با بیشترین سرعت اضافه شد

گزینه‌ جدیدی به صفحه‌ی دانلودهای کنسول‌های ایکس باکس اضافه شده که با انتخاب آن می‌توان با حداکثر سرعت ممکن اقدام به دانلود بازی‌ها کرد.

64563456354 - گزینه کاربردی به Xbox برای دانلود با بیشترین سرعت اضافه شد

طبق جدیدترین اخبار بازی، مایکروسافت به‌تازگی گزینه‌ای به نام Suspend my game (بازی من را به حالت تعلیق دربیاور) را به صفحه‌ی دانلودهای کنسول‌های ایکس باکس اضافه کرده که با انتخاب آن «سرعت دانلود بهبود پیدا می‌کند.» این گزینه در حال حاضر برای اعضای برنامه‌ی اینسایدرهای ایکس باکس روی کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفته است. در برنامه‌ی اینسایدرها، اعضا زودتر از عموم به ویژگی‌های اضافه‌شده به داشبورد کنسول‌های ایکس باکس دسترسی پیدا می‌کنند. اخیرا نیز نسخه‌ی کرومیوم مرورگر مایکروسافت اج برای اعضای این برنامه منتشر شده بود.

345243523 - گزینه کاربردی به Xbox برای دانلود با بیشترین سرعت اضافه شد

ایدن ماری، رئیس بخش مهندسی ایکس باکس درخصوص این ویژگی جدید در توییتر می‌نویسد: «انتخاب این گزینه در صفحه‌ی دانلودها به شما اجازه می‌دهد تا با بیشترین سرعت ممکن اقدام به دانلود بازی‌ها کنید و در عین حال بازی‌ در حال اجرا را در همان حالت نگه می‌دارد (یا اگر کنسول ایکس باکس سری ایکس یا سری اس دارید، در حالت Quick Resume نگه می‌دارد).»

شاید این سؤال برای برخی کاربران پیش بیاید که چرا زمانی‌که یک بازی روی کنسول‌های ایکس باکس در حال اجرا است، دانلودها با سرعت کمتری انجام می‌شوند؟ جواب این است که ایکس باکس بخشی از پهنای باند اینترنت را برای هرگونه اتصال آنلاین آن بازی خاص برای خود محفوظ نگه می‌دارد و زمانی‌که کاربر از بازی خارج می‌شود یا آن را اصطلاحا suspend (به حالت تعلیق) می‌کند، آن‌وقت پهنای باند نگه‌داشته‌شده آزاد می‌شود. حال با این آپدیت جدید، برای دانلود با حداکثر سرعت دیگر لازم نیست کاربران از بازی در حال اجرا خارج شوند.

علاوه‌بر اضافه شدن گزینه‌ی بالا، تغییر دیگری نیز در رابط کاربری کنسول‌های ایکس باکس اتفاق افتاده است و زمانی‌که بازیکنان در Library خود هستند، اعلان‌هایی به‌نمایش درمی‌آیند. یکی از این اعلان‌ها از بازی‌هایی که اخیرا به ایکس باکس گیم پس اضافه شده‌اند، خبر می‌دهد و دیگری به کاربر درباره‌ی آثاری که به‌زودی از این سرویس حذف می‌شوند، اطلاع می‌دهد (تصویر زیر).

785756 - گزینه کاربردی به Xbox برای دانلود با بیشترین سرعت اضافه شد

منبع : زومجی

خبر پیشنهادی

34534534 310x165 - انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

انتشار بازی Scorn احتمالا تا سال 2022 تاخیر دارد

بیانیه‌ی مطبوعاتی اخیر کپلر اینتراکتیو (Kepler Interactive) جزئیاتی از برنامه‌ها و اهداف آینده‌ی آنان را …